Strona głównaEsportLenovo partnerem technologicznym esportowej serii MotoGP

Lenovo partnerem technologicznym esportowej serii MotoGP

Mamy już esportową Formułę1 pod egidą organizatorów tej prawdziwej, z eligą chce wystartować NBA, a na półmetku kolejnego sezonu wirtualnych mistrzostw są organizatorzy MotoGP. W tym momencie dołącza do nich ważny partner technologiczny.

MotoGP eSport Championship to seria turniejów organizowana przez Dorna Sports – właściciela praw komercyjnych i telewizyjnych do Motocyklowych Mistrzostw Świata FIM. W kolejnym sezonie tych rozgrywek na swojego partnera technologicznego w tym przedsięwzięciu Dorna wybrała sobie firmę Lenovo. Marka ta dostarczy na potrzeby rozgrywek komputery gamingowe, monitory oraz wszelkie niezbędne akcesoria.

MotoGP eSport Championship obejmie osiem turniejów online, podzielonych na dwie tury. Po każdej z nich rozegrane zostaną półfinały, a na zakończenie – finał kolejnego sezonu, rozgrywane jako turniej LAN-owy. To właśnie na półfinały i finał sprzęt dostarczy Lenovo.

Areną pierwszego półfinału będzie tor Misano World Circuit Marco Simoncelli we Włoszech – tam zawodnicy spotkają się we wrześniu. Październikowy półfinał odbędzie się w Movistar eSports Center w Madrycie. Wielki finał przypadnie na listopad, a jego lokalizacją będzie Walencja. W turnieju bierze udział kilku Polaków, tak więc pozostaje nam trzymać kciuki za ich udaną końcówkę sezonu. Wyścigi można śledzić na oficjalnym kanale ligi na Twitch: MotoGPeSport.

Źródło: Lenovo

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię