Strona głównaWiadomościLenovo wypuszcza na żer blaszaka Legion Y520 Tower o dużym apetycie na...

Lenovo wypuszcza na żer blaszaka Legion Y520 Tower o dużym apetycie na gry

Kolejny twardziel został powołany do służby w imię gamingu. Jest to świeży rekrut o solidnej budowie i rozwojowym podejściu do grania.

Pasjonaci składania komputerów od postaw z pewnością spod byka patrzą na pojawiające się w ofercie producentów gotowe maszyny. W końcu w tej branży liczy się nie tylko wydajność, ale indywidualizm i własny pomysł na komputer marzeń. Aczkolwiek po zajrzeniu pod maskę niektórych z gotowców można stwierdzić, że powstały z myślą o idealistach. Jednym z takich sprzętów jest najnowszy desktop Lenovo Legion Y520 Tower.

Odpowiedzi na to, czy komputer jest godny wymagającego gracza nie szukamy w ustach producenta, a w jego specyfikacji i wyglądzie. Będzie on dostępny w kilku wariantach konfiguracyjnych, a to oznacza sporą swobodę względem oczekiwanej wydajności i posiadanego budżetu. Począwszy od procesora, możemy zdecydować się na Intel Core 7. generacji i5-7400 oraz mocniejszy i7-7700 lub poczekać do lutego i pójść śladem najnowszej 8. generacji i7-8700.

Dłuższego zastanowienia będzie wymagać wybór karty graficznej. W Lenovo Legion Y520 Tower może znaleźć się reprezentant AMD lub Nvidii, a dokładnie Radeon RX560, GTX 1050 Ti bądź GTX 1060. W temacie pamięci operacyjnej także czeka na nas dylemat. Przy składaniu zamówienia będziemy musieli postanowić, czy do gier wystarczy 16 GB DDR4, czy może jednak zaopatrzyć się na przyszłość w 32 GB.

A jeśli o grach mowa, to nie ma strachu o brak miejsca na dysku. W tym przypadku Lenovo oferuje zestawik składający się nawet z 2 TB HDD i 128 GB SSD, na którym zainstalowany system Windows 10 będzie działać płynnie, jak masełko na rozgrzanej patelni.

Każdą swoją jednostkę producent zaopatrzy w szybką kartę sieciową Realtek Dragon LAN. Potrafi wydajnie zarządzać zasobami sieciowymi w sposób wielowątkowy, a więc w sam raz dla graczy lubiących rozgrywkę Online i specjalizujących się w streamowaniu.

No i nie zapomnijmy o zewnętrznym wyglądzie Y520 Tower, podnoszącym klasę urządzenia. Choć Pablo Picasso nie kładł na nim swojego pędzla, to jednak desktop nosi znamiona jego ulubionych form malarskich. Front obudowy jest tu mocno geometryczny i świetnie łączy się z definicją nowoczesnej technologii, notabene skrywanej także pod metalową blachą. Interesującego smaczku dodaje obudowie panel LCD rozjaśniający metaliczne oblicze urządzenia.

Lenovo Legion Y520 Tower okupuje już półki sklepowe w kilku sieciówkach, jak Media Expert, czy też Euro RTV/AGD. Chcąc ściągnąć choć jedną sztukę z regału należy wyciągnąć z kieszeni najmniej 3799 zł.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię