Strona głównaWiadomościLogitech prezentuje nową, prostą klawiaturę mechaniczną G413

Logitech prezentuje nową, prostą klawiaturę mechaniczną G413

Sprzęty dla graczy nie zawsze prezentują się korzystnie. Producenci często stawiają na futurystyczny, nieco dziecinny design. Tego błędu nie popełnił Logitech w momencie projektowania nowej klawiatury mechanicznej G413. Model ten jest prosty i wręcz elegancki.

Logitech G413 to prosta klawiatura mechaniczna. Producent zdecydował się na konstrukcję, w której przełączniki i klawisze wystają ponad obudowę, co ułatwia między innymi czyszczenie urządzenia. Klawiatura jest pełnowymiarowa, co oznacza, że wyposażona jest w sekcję numeryczną. Szwajcarska firma zdecydowało się na zastosowanie własnych przełączników Romer-G, których siła nacisku to 45 gramów, moment aktywacji wynosi 1,5 mm, a całkowity skok klawisza to 3 mm. Logitech zapewnia, że przełączniki mają żywotność na poziomie 70 mln aktywacji.

Klawiatura pozwala na ustawienie jednego z dwóch kolorów podświetlenia – białego lub czerwonego. Do tego dochodzi pięć poziomów intensywności iluminacji. Z komputerem Logitech G413 łączy się przy pomocy standardowego portu USB 2.0. Poza tym oferuje własne, dodatkowe złącze, do którego można podłączyć np. myszkę lub ładować przez niego telefon komórkowy. Górna część obudowy jest wykonana z aluminium, co powinno być dobrym prognostykiem w kontekście wytrzymałości sprzętu.

Do Logitech G413 będzie można zainstalować dedykowane oprogramowanie do ustawiania bardziej zaawansowanych funkcji, jak chociażby makr. Firma zapewnia, że klawiatura oferuje Anti-Ghosting oraz 26-Key Rollover, czyli pozwala na wciśnięcie jednocześnie nawet 26 klawiszy i wszystkie one zostaną prawidłowo zarejestrowane. W zestawie z klawiaturą znajdziemy także 12 dodatkowych klawiszy (capsy) o bardziej agresywnym, gamingowym wyglądzie. Logitech G413 ma wymiary 132 x 445 x 34 mm i waży 1105 gramów. Cena została ustalona na poziomie 89,99 dolarów.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię