Strona głównaWiadomościAkcesoriaLoot Crate zbankrutowało i zalega subskrybentom 20 milionów dolarów

Loot Crate zbankrutowało i zalega subskrybentom 20 milionów dolarów

Loot Crate, usługa subskrypcji, która co miesiąc wysyła pudełka pełne geekowskich gadżetów, ogłosiła upadłość i zwolniła większość pracowników. Strona internetowa projektu i sklep są nadal aktywne, a kolejną skrzynkę nadal można zamówić.

Jak podaje serwis Gizmodo, w zeszłym miesiącu firma zwolniła 150 pracowników magazynu, a dziesiątki innych zwolniono w tym tygodniu. Loot Crate otrzymał wsparcie od Money Chest LLC w wysokości 10 milionów dolarów, ma pozwolić firmie na zachowanie płynności finansowej. Wcześniej jednak Loot Crate informowało o swojej sytuacji w komunikacie prasowym:

Pracownicy i kliencie nie powinni zauważyć żadnej różnicy w działaniu firmy w wyniku ogłoszenia bankructwa i procesu sprzedaży, będzie tylko lepiej.

Zobacz: Miało być Battle Royale na 400 graczy, a jest bankructwo

Jednak w rzeczywistości nie jest tak kolorowo, klienci zgłaszają na Twitterze, że od miesięcy nie otrzymywali skrzynek z Loot Crate. A według jednego z menedżerów zwolnieni pracownicy nie otrzymali również należnej odprawy.

Zobacz: Czyżby w Call of Duty: Modern Warfare miał pojawić się tryb battle royale?

Nie wiadomo, czy firma będzie w stanie kontentować swoją działalność w przyszłości i jak wywiąże się ze swoich istniejących zobowiązań wobec subskrybentów. Według LA Times, firma obecnie jest winna subskrybentom 20 milionów dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię