MAD DOG GM701 to jedna z ładniejszych myszek jakie dane mi było podziwiać. Ale czy w parze z designem idzie także jakość w pozostałych aspektach? Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Specyfikacja techniczna MAD DOG GM701

 • Przełączniki: Omron o wytrzymałości 10 milionów kliknięć;
 • Sensor: optyczny PMW3325;
 • Rozdzielczość: od 200 do 10000 dpi;
 • Liczba przycisków: 7;
 • Scroll: TAK;
 • Interfejs: USB;
 • Przewód: 2 m z oplotem;
 • Odświeżanie: 1000 Hz;
 • Podświetlenie: TAK, RGB;
 • Dodatkowe: oprogramowanie;
 • Masa: 120 gram;
 • Cena: 129,99 zł

Mysz gamingowa MAD DOG GM701 już na pierwszy rzut oka przyciąga spojrzenie eleganckim, białym kolorem, w który wkomponowano LED-owy pasek, okalający całego gryzonia. Oczywiście do dyspozycji mamy aż 16 milionów kolorów, ustawianych oprogramowaniem, a jeśli ktoś nie lubi tego rodzaju uatrakcyjniaczy, może je po prostu wyłączyć.

MAD DOG GM701 1

Twórcy zdecydowali się na ergonomiczny kształt, który jednak pasował będzie osobom praworęcznym – a to z powodu umieszczonych na lewym boku przycisków. Łącznie GM701W ma ich 7 – dwa główne, dwa boczne, dwa na górze oraz w scrollu. Zarówno z lewej jak i prawej strony mysz została wykończona chropowatym materiałem, który powinien skutecznie utrzymać ją w ręce. Mysz połączymy z komputerem kablem o długości aż 2 metrów – a więc dłuższym niż zazwyczaj w tego rodzaju urządzeniach. Dla większego komfortu i precyzji grania, producent wyposażył GM701 także w profesjonalne ślizgacze.

MAD DOG GM701 3

Cechy charakterystyczne myszy to czujnik optyczny Pixart PMW 3325 o rozdzielczości do 10000 DPI, przełączniki Omron o żywotności 10 milionów kliknięć oraz dedykowany software. Sensor Pixart PMW 3325 ma, według jego producenta, maksymalną prędkość około 2,54 m/s, a rozdzielczość 10000 DPI (8000 jeśli podłączymy mysz bez oprogramowania) powinna spokojnie wystarczyć do większości gier oraz domowych zastosowań. Szczególnie, że mamy do wyboru aż 7 poziomów ustawień DPI – każdemu więc powinno być łatwo znaleźć ustawienie optymalne dla siebie.

Dołączony software pozwala na zmianę całkiem niezłej liczby ustawień. Oczywiście możemy skonfigurować po swojemu każdy przycisk, zmienić wartości DPI, pobawić się wspomnianym już podświetleniem czy zmienić częstotliwość odświeżania. Co ciekawe, przy zmianie DPI nie jesteśmy skazani na ustawione na sztywno wartości – każdemu poziomowi można przypisać dowolną wartość pomiędzy 200 a 10000 DPI.

MAD DOG GM701 soft

Dla wielu graczy najważniejszy jest jednak jeden parametr – stosunek ceny do możliwości. A ten, przy myszy kosztującej nieco 129 złotych, czyli dwukrotnie mniej niż większość urządzeń na rynku, wydaje się być bardzo atrakcyjny. Za tę cenę otrzymujemy naprawdę fajnie wyglądające urządzenie, z niezłymi parametrami, które sprawdzą się w większości gier. MAD MOG GM701 ma to, co powinna mieć każda szanująca się mysz na rynku, kosztuje stosunkowo niewiele – czego chcieć więcej?

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MAD DOG.

1 KOMENTARZ

 1. Ahhh zawiodłem się bardzo…. Myszka działała przez 3 miesiące i mogę się pożegnać z bocznym przyciskiem (którego często używam i jest mi potrzebny). Czuję się oszukany, ponieważ gwarantowano mi że jakość jest na wysokim poziomie. W starej myszce bloody q80 też odpadł mi przycisk boczny, ale po 1,5 roku, dodatkowo myszka kosztowała 60 zł a nie 150zł jak Mad dog. Chciałem spróbować droższego towaru i wyszło na złe. Dodam również że myszka jest cała z tworzywa co nie przeszkadzałoby mi gdyby łapa nie pociła się po 5 min używania. Ślizgacze dla mnie tragiczne, są po prostu toporne przy wolnym przesuwaniu myszki, co bardzo przeszkadza podczas gry. Ledy i oprogramowanie nawet nawet ale to jest najmniej istotna rzecz. Na co mi to jak myszka nie jest w pełni sprawna. Na prawdę NIE POLECAM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię