Strona głównaEsportMail.ru kupiło ESforce - właściciela Virtus.pro i SK Gaming

Mail.ru kupiło ESforce – właściciela Virtus.pro i SK Gaming

ESforce to marka, która powinna być znana wszystkim fanom esportu. Należą do niej drużyny Virtus.pro i SK Gaming, a także organizator turniejów Epicenter, czy też serwisy esportowe. Chociaż należały, bo firma została wykupiona przez Mail.ru.

Mail.ru to największa rosyjska firma w branży internetowej. Należą do niej między innymi VKontakte, czyli najważniejszy serwis społecznościowy w Rosji, czy też My.com. Teraz do portfolio można dopisać między innymi serwisy esportowe – cybersport.com, cybersport.ru oraz RuHub, które należały do ESforce.

Mail.ru stało się również właścicielem organizacji Virtus.pro, dla której – w dywizji CS:GO – występują Polacy z Filipem ‘Neo’ Kubskim na czele oraz SK Gaming, czyli prawdopodobnie najlepszej w tym momencie drużyny CS:GO na świecie. Oczywiście obie organizacje mają też inne sekcje, nie tylko CS-a. Ale na tym nie koniec. Do ESforce należały też: organizator turniejów esportowych – Epicenter, serwisy CS:GO Lounge i Dota 2 Lounge, a także hala Yota Arena, która ma powierzchnię 5000 m2 i może jednocześnie pomieścić 90 graczy i ponad 1000 widzów.

Ile to wszystko kosztowało? Dokładnie 100 mln dolarów minus zadłużenia. Dodatkowo pod koniec 2018 roku przeprowadzona zostanie kolejna transakcja, która będzie zależna od współczynnika KPI, czyli kluczowego wskaźnika efektywności. Jeśli będzie on wysoki, to prawdopodobnie ESforce zarobi jeszcze więcej.

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię