Strona głównaGryAktualnościMetro Exodus sprzedało już 200 tysięcy kopii na Steamie

Metro Exodus sprzedało już 200 tysięcy kopii na Steamie

Wygląda na to, że trochę posiadaczy PC czekało na steamową premierę. 

Większość fanów serii, albo nawet osób, które śledzą na bieżąco wydarzenia z branży, dobrze pewnie pamięta przypadek Metro Exodus. Nagła decyzja o ekskluzywnym wydaniu na Epic Games Store i bardzo dużo niezadowolonych graczy.

Zobacz: Metro Exodus – dziś premiera ostatniego dodatku fabularnego. Zobacz zwiastun

Sporo osób zarzekało się, że gry na EGS kupować nie będzie i teraz okazuje się, że faktycznie tak zrobili. Od czasu premiery gry minął bowiem rok, Metro Exodus pojawiło się na Steamie i jak dowiedzieliśmy się z ostatniego raportu finansowego, sprzedało już 200 tysięcy kopii. Co ciekawe, najliczniej grę na Steamie kupowali Chińczycy.

Jednym z powodów tak dużego sukcesu „drugiej premiery” jest bez wątpienia uczciwe podejście do tematu wydawcy. Wejście na Steam Metro Exodus uczciło bowiem znaczącą przeceną w wysokości 40%. Nawet jeżeli ktoś nie planował więc zakupu już w sam dzień premiery, cena mogła go szybko przekonać do zmiany zdania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię