Strona głównaGryAktualnościMicrosoft Flight Simulator najlepszym impulsem dla sprzedaży hardware?

Microsoft Flight Simulator najlepszym impulsem dla sprzedaży hardware?

Czy Microsoft Flight Simulator będzie hitem sprzedaży? Pewnie nie. Ale czy znajdzie sposób by zapisać się w historii gier? Z pewnością!

Skąd takie śmiałe przypuszczenie? Tak podpowiada firma analityczna Jon Peddie Research, specjalizująca się w analizach przychodów ze sprzedaży podzespołów komputerowych w branży gier. Firma ta przeanalizowała wpływ sprzedaży gry Microsoft Flight Simulator na branżę.

Analizom poddały się między innymi – całe zestawy, wymiana procesorów na mocniejsze, wymiana monitorów i kart graficznych, zakup joysticków i innych akcesoriów dedykowanych symulatorom lotu, oraz sprzedaż zestawów Virtual Reality.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator – osiągnięcia zajmą 1000 godzin

Firma JPR podzieliła graczy ze swoich badań na trzy kategorie, w zależności od poziomu zaawansowania. Oczywistym bowiem jest, że Ci uznający się za najbardziej zaawansowanych mogą wydać najwięcej. Przy założeniu, że w ciągu najbliższych trzech lat gracze kupią ponad 2 miliony egzemplarzy Microsoft Flight Simulator 2020, w tym samym czasie zrobią zakupy na 2,6 miliarda dolarów, związane z osprzętem do grania. A jeszcze więcej wydadzą w cyklu całego życia gry.

Dlaczego? Według specjalistów z branży analitycznej związanej z grami, symulatory lotu są niezwykle wymagające jeśli chodzi o przetwarzanie danych i wysoką rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Podobnie jeśli chodzi o wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. W momencie gdy pojawia się nowy symulator lotu, pokroju Microsoft Flight Simulatora, sprzęt, który jest w stanie odpalić go na pełnych detalach jeszcze nawet nie istnieje. To powoduje, że jeszcze w trakcie życia gry gracze pragną odpalić ją na najmocniejszym, dostępnym sprzęcie. 

Należycie do grona osób, którym zależy na maksymalnych detalach w takich grach? Wydalibyście pieniądze, żeby tylko mieć maksymalne detale w grze?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię