Strona głównaWiadomościAkcesoriaMicrosoft podpisał kontrakt z wojskiem na 22 miliardy dolarów

Microsoft podpisał kontrakt z wojskiem na 22 miliardy dolarów

Microsoft nawiązał współpracę z wojskiem amerykańskim wartą 22 miliardy dolarów. Firma ma dostarczyć armii zestawy VR HoloLens, które zostaną wykorzystane do ćwiczeń.

Armia USA ogłosiła, że w zeszłym tygodniu Microsoft wygrał 10-letni kontrakt o wartości 21,9 miliarda dolarów na wyprodukowanie zintegrowanego systemu Visual Augmentation System (IVAS) wykorzystującego zestawy HoloLens.

Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie platformy, która pozwoli żołnierzom odbywać szkolenia bojowe. Microsoft ma dostarczyć ponad 120 000 zestawów VR w ciągu 10 lat. Microsoft powiedział, że dostarcza żołnierzom platformę, która zapewni im większe bezpieczeństwo i sprawi, że będą bardziej efektywni.

Zobacz: Star Trek: Picard z teaserem 2. sezonu

System wykorzystuje czujniki noktowizyjne i termiczne wysokiej rozdzielczości zintegrowane z wyświetlaczem Heads Up Display, aby zapewnić lepszą świadomość sytuacyjną, zaangażowanie i poprawę umiejętności podejmowania decyzji niezbędnych do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem.

W uproszeniu wygląda na to, że żołnierze amerykańscy będą grali w rozbudowaną wersję Call of Duty zamiast biegać po poligonach. Tylko czy faktycznie może to zastąpić trening bojowy i ćwiczenia?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię