Strona głównaWiadomościMicrosoft potwierdza: W Windowsie 10 pojawi się S Mode, czyli koszmar każdego...

Microsoft potwierdza: W Windowsie 10 pojawi się S Mode, czyli koszmar każdego gracza

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że w Windowsie 10 pojawi się S Mode. Wtedy były to tylko plotki. Dzisiaj już wiemy, że to wszystko prawda. Zostało to potwierdzone przez Joe Belfiore’a z Microsoftu.

Windows S Mode przedstawiany był jako koszmar każdego gracza. Dlaczego? Ponieważ pozwalałbym tylko i wyłącznie na uruchamianie aplikacji UWP, czyli nie działałyby na nim żadne programy pokroju Steama, Origina lub Uplay. Pierwsze doniesienia mówiły też o tym, że będzie on domyślnie uruchomiony w każdym nowym komputerze z Windowsem. O ile w wersji Home przejście do pełnoprawnego systemu miałoby być darmowe, tak w przypadku wydania Pro miałoby być już płatne i to aż 49 dolarów.

Dzisiaj już wiemy, że S Mode to nie tylko plotka, ale fakt. Tryb zostanie dodany do Windowsa w 2019 roku. Do tego momentu cały czas w ofercie będzie Windows 10 S, który skierowany jest do mniej wymagających użytkowników oraz, a może przede wszystkim, sektora edukacyjnego. W tej chwili wciąż nie wiemy, czy S Mode będzie domyślnym trybem dla wszystkich nowych komputerów i czy konieczna będzie opłata, aby móc korzystać z normalnej wersji systemu operacyjnego.

Na więcej informacji musimy cierpliwie poczekać.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię