Strona głównaGryAktualnościMicrosoft szykuje się podobno do kupienia kolejnego, dużego studia

Microsoft szykuje się podobno do kupienia kolejnego, dużego studia

Bethesda była najwyraźniej tylko rozgrzewką. Microsoft jeszcze w tym roku może poszerzyć swoje portfolio o dużego dewelopera.

Zakup ZeniMaxu przez Microsoft był jedną z największych niespodzianek ostatniego roku. Gigant wszedł w posiadanie Bethesdy, a co za tym idzie, wszystkich jej legendarnych franczyz. Teraz okazuje się, że był to dopiero początek zakupów Microsoftu.

Zobacz: Xbox Game Pass ma ponad 18 milionów subskrybentów

Na Twitterze pojawił się niedawno post z forum XboxEra, w którym insider poinformował o planach Microsoftu o przejęciu kolejnego studia. Pod screenem tej dyskusji wypowiedział się również @XboxRagnar, który na kilka dni przed faktem zapowiadał zakup ZeniMaxu. Według jego informacji oficjalne ogłoszenie może pojawić się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Najciekawszym elementem tej plotki jest oczywiście rozmiar studia. Insiderzy sugerują bowiem, że może być to kolejny deweloper na poziomie Bethesdy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię