Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMinecraft: twórcy gry przeznaczają wpływy z niej na walkę z rasizmem

Minecraft: twórcy gry przeznaczają wpływy z niej na walkę z rasizmem

Mojang, twórcy gry Minecraft, ogłosili, że przychody z jednego dnia sprzedaży gry na wszystkich platformach przeznaczą na organizacje walczące z rasizmem.

W świetle trwających protestów pod hasłem #BlackLivesMatter, kilku wydawców i twórców gier postanowiło wyrazić swoją solidarność z ich organizatorami, między innymi przeznaczając pieniądze na wsparcie organizacji walczących z rasizmem. Do akcji przyłączyła się także firma Mojang, która przeznaczy wszystkie wpływy z Minecrafta, jakie zbierze 19 czerwca, na podobny cel.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare – ekrany ładowania zastąpione komunikatem o Black Lives Matter

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, Mojang obwieścił, że na ten cel przeznaczy nie tylko przychody z samego Minecrafta, ale też z Minecraft Marketplace oraz z swojej nowej produkcji – Minecraft Dungeons. Pieniądze popłyną do trzech, wybranych przez twórców gry, fundacji.

19 czerwca to tzw. Juneteenth, dzień, w którym Amerykanie obchodzą podpisanie Proklamacji Emancypacji, akt prawny znoszący niewolnictwo w USA. Mojang co prawda nie określiło w żaden sposób o jakiej kwocie może być mowa przy okazji całej akcji, ale można się domyślać, że całkiem sporej – Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię