Strona głównaPoradnikiGryMinecraft - najlepsze mody 2021

Minecraft – najlepsze mody 2021

Minecraft sam w sobie daje niemal nieograniczone możliwości kreowania świata. Chociaż może się wydawać, że nie da się lepiej, to jednak można. Dzięki modyfikacjom możecie budować lepiej, wygodniej, a także zupełnie inaczej. Przed Wami najlepsze mody do Minecrafta.

Większość graczy Minecrafta czuje się na tyle dobrze w kanciastym świecie, że nie wie, iż można czerpać jeszcze więcej przyjemności z tytułu. Pomogą w tym różnego rodzaju modyfikacje. Dobrze dobrany zestaw modów pozwoli na ożywienie gry i dodanie kilku nowych rzeczy. Są również takie modyfikacje, które dosłownie wywrócą rozgrywkę do góry nogami.

Ze względu na to, że w sieci dostępna jest niemal niezliczona ilość modów postawiliśmy zebrać dla Was te najlepsze.

Minecraft – jak instalować mody?

Na początek jednak zacznijmy od tego jak zabrać się za instalacje modów do Minecraft. Na szczęście cały proces jest bajecznie prosty. Najlepiej skorzystać z platformy Curse Forge. Oczywiście można instalować również modyfikacje ręcznie, jednak sprawę komplikują różne wersje gry, do tego niektóre z modów mogą nie działać na nowszych wersjach lub w międzyczasie zmienił się ich twórca i wydał kilka aktualizacji. Bez menedżera modów może być ciężko to ogarnąć.

Przy każdej z modyfikacji zaznaczamy jaką maksymalnie wersję gry obsługuje. To powinno ułatwić dobranie tych najlepszych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy mod może chcieć działać w wersji gry jaką posiadasz i czasami będzie trzeba szukać starszych wydań, jeżeli macie też starszą wersję gry.

Mody optymalizujące Minecraft

Optifine

Minecraft: 1.7.2 – 1.14.4

Na dobry początek zacznijmy od optymalizacji i  wydajności gry. Minecraft ma to do siebie, że potrafi zamulać na starszych maszynach, z kolei na nowszych praktycznie wszystkie zasoby pozostawia wolne i ich nie wykorzystuje. Optifine nie tylko poprawia wydajność, ale sprawia, że gra wygląda lepiej. Mod wprowadza obsługę tekstur HD, płynnego oświetlenia i może zwiększyć liczbę klatek na mocniejszych komputerach.

Just Enough Items (JEI)

Minecraft Mod Just Enough Items (JEI)

Minecraft: 1.15.2

Jest to w zasadzie następca modyfikacji NotEnoughItems, który pozwala na wyszukiwanie materiałów w grze i przeglądanie wszystkich przepisów. Jest to przydatne narzędzie, które współpracuje z wieloma paczkami modyfikacji. Przydaje się zwłaszcza jeżeli nie macie wszystkich przepisów w małym palcu.

Here’s What You’re Looking At (HWYLA)

Minecraft Mod HWYLA

Minecraft: 1.12.2 – 1.15.2

Jest to nowa wersja modyfikacji What Am I Looking At, która nie jest już aktualizowana. Co w zasadzie robi? Informuje na co w danym momencie patrzymy, dzięki czemu wiemy jak nazywa się blok lub obiekt, na który mamy skierowany kursor. Przydatne zwłaszcza po zainstalowaniu paczek z modami, które wprowadzają nowe przepisy lub obiekty.

Minecraft Mody do wersji 1.8

ComputerCraft

Minecraft Mod ComputerCraft

Minecraft: 1.8.9 – 1.12 (Alpha)

Modyfikacja wprowadza do gry komputery oraz żółwie, które możemy programować przy użyciu komputerów. Do opanowania jest jeszcze prosty język Lua. Całość można wykorzystać do tworzenia drzwi zabezpieczonych hasłem, czy wykorzystania zaprogramowanych żółwi jako „robotów” do swojej kopani. Można również robić też bardziej skomplikowane rzeczy.

LotsOMobs

Minecraft Mod LotsOMobs

Minecraft: 1.8

Modyfikacja wprowadza do gry 40 zwierzaków. Wśród nich mamy mrówki, mamuty i… jaskiniowców. Do tego znajdziemy również wiele nowych przedmiotów i kilka portali przenoszących nas do zupełnie nowych biomów.

Bacteria

Minecraft Mod Bacteria

Minecraft: 1.8

Z racji tego, że w czasie swojej szkolnej edukacji po drodze zaliczyłem trochę laborek z mikrobiologii, to jest to mój faworyt. Modyfikacja wprowadza do gry programowalne mikroby, które mogą zająć się zjadaniem określonych obiektów, np. brudu. Trzeba jednak uważać bo można je ustawić tak, że dosłownie zaczną pożerać świat gry. Jest ryzyko, jest zabawa.

Minecraft Mody do wersji 1.7

Big Reactors

Minecraft Mod Big Reactors

Minecraft: 1.7.10

Po tym jak zainstalujecie kilka modów technicznych, szybko okaże się, że potrzebujecie dużo prądu. Małe generatory mogą temu nie podołać, wtedy całe na biało wchodzą wielkie reaktory. Mod pozwala na budowę konfigurowalnych i niestandardowych reaktorów jądrowych, które wytworzą ogromne ilości energii, a jednocześnie nie stopią się gdyby poszło coś nie tak. Świetnie łączą się z modem CoputerCraft, który pozwala je programować.

Minecraft Mody do wersji 1.2

Portal Blocks / Portal Gun

Minecraft Mod Portal

Minecraft: 1.12.2

Jeżeli chcesz przenieść Portal do świata klocków to proszę bardzo. Po zainstalowaniu tych modów dostajecie dostęp do różnych bloków związanych z grą Portal. Jednak ważniejsze są urządzenia, takie jak przyciski w podłodze do wyrzucania kostek, różne czujniki i wiele innych, które pozwolą tworzyć tory przeszkód, jak w grze Valve. Do pełnego działania należy zainstalować najpierw Port Gun.

Super Factory Manager

Minecraft Mod Super Factory

Minecraft: 1.12.2

Jeżeli lubicie gry w stylu Factorio to z pewnością ten mod przypadnie Wam do gustu. Jest to przede wszystkim przydatne narzędzie do automatyzacji procesów w Minecraft. Niestety, w pierwszej kolejności trzeba opanować obsługę i podstawowe procesy programistyczne. Na szczęście dzięki interfejsowi „przeciągnij i puść” nie powinno to stanowić problemu. Obecnie nie ma lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o automatyzacje fabryki w Minecraft.

Project Red

Minecraft Mod Project Red

Minecraft: 1.12.2

Modyfikacja znacznie ułatwia pracę z czerwonym kamieniem. Project Red daje nam więcej kontroli oraz możliwość tworzenia znacznie bardziej skomplikowanych obwodów. Dodaje również zintegrowane bramki logiczne, ułatwiające automatyzację zadań. Warto mieć na podorędziu ten mod jeżeli chcecie bawić się z czerwonym kamieniem.

PneumaticCraft: Repressurized

Minecraft Mod PneumaticCraft Repressurized

Minecraft: 1.12.2

Jest to mod technologiczny, który zamiast prądu wykorzystuje ciśnienie. Konieczne zatem będzie zbudowanie komór kompresyjnych, rur, zaworów oraz zadbanie o prawidłowe ciśnienie w rurach. Gdy je zaniedbasz to eksplozja murowana. Jeśli zaś się spiszesz, dostaniesz pneumatyczne roboty, które pomogą w pracy.

OpenBlocks

Minecraft Mod OpenBlocks

Minecraft: 1.12.2

Pakiet z dodatkowymi przedmiotami, który można porównać do paczki klocków LEGO Basic. Istny miszmasz, znajdziemy tu śpiwory, nagrobki, drabinki linowe, windy i wiele innych.

EnderIO

Minecraft Mod EnderIO

Minecraft: 1.12.2

Dostarczanie przedmiotów tam gdzie są potrzebne często jest problemem w Minecraft. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się EnderIO. Modyfikacja wprowadza kompaktowe rozwiązania transportowe dla przedmiotów, cieczy, rzeczy i sygnały z czerwonego kamienia. W modzie dostajemy również kilka maszyn, które pomogą przetwarzać rudę. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań dla rozbudowanych baz, kiedy sprawna logistyka to podstawa.

Tinker’s Construct

Minecraft Mod Tinker's Construct

Minecraft: 1.12.2

Narzędzia to podstawa wszystkiego w Minecraft, mod ten z kolei pozwala tworzyć je lepszymi i bardziej wytrzymałymi. Dodatkowo, pozwala na ich rozbudowę oraz naprawę w przypadku gdyby się popsuły. Co więcej, do dyspozycji dostajemy hutę, która pozwala na wytwarzanie wysokiej klasy narzędzi oraz zwiększa wydajność przetwarzania rudy.

Animal Bikes

Minecraft Mod Animal Bikes

Minecraft: 1.12.2

Poruszanie się po mapie w Minecraft to istna drzazga w tyłku. Dzięki modowi Animal Bikes, możemy dosiadać zwierząt i podróżować na ich grzbietach. Jest to wygodniejsza i szybsza metoda przemieszczania się. Mod pozwala również tworzyć i dosiadać różnych bestii, z których każda ma specjalne zdolności. Do dyspozycji dostajemy dinozaury a nawet smoki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię