Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryMinecraft Nether Update – Co zmienia w grze aktualizacja 1.16?

Minecraft Nether Update – Co zmienia w grze aktualizacja 1.16?

Nadszedł długo wyczekiwany przez fanów Minecrafta dzień. Światło dzienne ujrzała aktualizacja 1.16, a razem z nią całkowity rework Netheru. Przyszedł czas, żeby podsumować wszystkie nowości i pokazać, dlaczego warto częściej zaglądać na drugą stronę portalu.

Nether został podzielony na biomy

Do tej pory Nether nie należał do najbardziej ekscytujących elementów Minecrafta. Pierwsze przejścia przez portal nowicjuszy dostarczają oczywiście mnóstwo emocji. Kiedy jednak poznamy rodzaje przeciwników i nauczymy się podchodzić odpowiednio do czyhających na nas niebezpieczeństw, Nether staje się stosunkowo spokojny. W porównaniu do różnorodności, jaka panuje na powierzchni, piekło było jednolite i nużące na dłuższą metę.

Mojang najwyraźniej zwrócił uwagę na tę różnicę, bowiem aktualizacja 1.16 skupia się wyłącznie na odświeżeniu Netheru. Główną zmianą, którą prawdopodobnie zauważy większość osób już po pierwszym przejściu przez portal, jest wprowadzenie biomów. Piekło działa dokładnie na tej samej zasadzie, jak pierwszy, standardowy wymiar Minecrafta.

Kiedy zaczynacie eksplorację powierzchni, trafiacie na różnego rodzaju otoczenia Czasami jest to pokryta śniegiem tundra, a innym razem pełna ogromnych drzew dżungla. Każdy z biomów ma swoje charakterystyczne cechy i ekskluzywne surowce, które możecie zdobyć tylko w tym konkretnym miejscu. Od aktualizacji 1.16 tak samo funkcjonować będzie Nether.

Drugi wymiar został podzielony na pięć różnych biomów – Warped Forest, Soul Sand Valley, Crimson Forest, Basalt Deltas i Nether Wastes. Razem z różnymi lokacjami pojawiły się również nowe struktury. Większość graczy najbardziej będą pewnie interesowały porozrzucane po mapie bastiony, pełne skrzynek z cennym lootem. Ponadto w piekle natrafić można na zniszczone portale oraz skamieliny, które upiększą wiele konstrukcji na powierzchni.

Wielki powrót Piglinów

Wewnątrz Netheru wciąż będzie można spotkać Piglinów. Tym razem znajdziemy ich jednak wyłącznie wewnątrz biomu Crimson Forest. Podobnie jak nowe źródło jedzenia w Netherze, Hogliny.

MC Nether Update

Pigliny zamieszkują również bastiony, jedną ze struktur dodanych w aktualizacji 1.16. Potężne bazy zostały wypełnione skrzynkami oraz sporą ilością mobów. Jeżeli planujecie wybrać się do Netheru z zamiarem zdobycia cennych przedmiotów, warto zabezpieczyć się na ewentualność radzenia sobie z Piglinami.

Bardzo ekscytującym dodatkiem do listy mobów w Netherze jest Strider. W przeciwieństwie do męczących momentami Piglinów, na Stridera można wsiąść i pokonywać na jego plecach morza lawy. Do komfortowego korzystania z nowego mounta potrzebne jest siodło oraz kolejny, dodany w 1.16 przedmiot, Warped Fungus on a Stick. Podobnie jak Carrot on a Stick w przypadku świni, posłuży on do kontrolowania Stridera.

Nowe surowce i przedmioty

Wprowadzenie pięciu rodzajów biomów oznacza oczywiście całe mnóstwo nowych przedmiotów. Fani trybu creative, którzy szukają inspiracji do swoich kolejnych budowli, mogą zapoznać się z pełną listą surowców na Minecraft Wiki lub w poniższym wideo. Wattles w krótkim materiale prezentuje wszystkie nowości, jakie pojawiły się razem z aktualizacją 1.16.

Dla weteranów biomy wprowadzą mnóstwo różnorodności. Surowce pokroju Blackstone’a, nowego rodzaju kamienia dostępnego w trzech różnych wersjach, pozwoli wynieść niektóre budowle fanów na zupełnie inny poziom. To samo można powiedzieć o Basalcie oraz netherowej cegle, kolejnych urozmaiceniach świata surowców.

Na całe szczęście kolorowe sześciany to nie wszystko, co ma do zaoferowania ostatnia aktualizacja. Miłośników walki w Minecrafcie na pewno ucieszy fakt, że diamentowy armor nie jest już najlepszym pancerzem w grze. Od 23 czerwca nad nim znajduje się Netherite Armor.

W przeciwieństwie do diamentu, który trzeba po prostu wykopać na odpowiednim poziomie pierwszego wymiaru, Netherite jest wyjątkowo trudny do zdobycia. Zanim w ogóle położycie swoje ręce na nowym kruszcu, trzeba trafić w Netherze na Ancient Debris. Przepalenie Debris pozwala na stworzenie Netherite Scrap. Cztery sztuki Scrapów z kolei, w połączeniu ze sztabkami złota, tworzą Netherite Ingot, z którego wreszcie jesteśmy w stanie stworzyć pierwszy armor.

MC Nether Update

Nether Update to mocny powiew świeżości dla fanów Minecrafta. Weterani zapewne z uśmiechem na ustach rzucą się na wszystkie nowości, jakie czekają na nich w drugim wymiarze. Biorąc pod uwagę długi proces tworzenia pancerza z Netherite’u oraz pięć różnych biomów czekających na graczy w piekle, contentu starczy na dziesiątki godzin. Jest to również doskonały moment, żeby wrócić do swojego starszego zapisu, odgrzebać diamentowy armor i wskoczyć w środek obsydianowego portalu. Ku przygodzie!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię