Strona głównaWiadomościMonitor dla esportowców Zowie XL2546 już w sprzedaży

Monitor dla esportowców Zowie XL2546 już w sprzedaży

BenQ, pod marką Zowie, wprowadza do sprzedaży nowy monitor XL2546, który dedykowany jest najbardziej wymagającym esportowcom. Największą zaletą tego modelu jest odświeżanie na poziomie 240 Hz.

Monitor ma 24,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Producent zdecydował się na zastosowanie matrycy TN, która może nie odzwierciedla najlepiej kolorów, ale za to jest bardzo szybka. Dzięki temu możliwe było osiągnięcie natywnego odświeżania 240 Hz. Co ważne, można je osiągnąć zarówno na złączy DisplayPort, jak i HDMI 2.0, w które monitor również jest wyposażony.

Producent chwali się zastosowaniem kilku ciekawych technologii. Na przykład Black eQualizer ma rozjaśniać ciemne miejsca obrazu bez jednoczesnego przejaskrawiania jasnych elementów. Oprócz tego w monitorze zastosowano DyAc, który ma poprawiać wygląd obrazu przy dynamicznej akcji. Warto jeszcze wspomnieć o przełączniku S Switch do zmiany ustawień, 20-stopniowej regulacji jaskrawości kolorów oraz osłonach bocznych.

Pozostała specyfikacja Zowie XL2546 jest raczej standardowa. Urządzenie osiąga kontrast statyczny na poziomie 1000:1, jasność to 320 cd/m2, a czas reakcji matrycy to z kolei 1 ms, ale między odcieniami szarości. Monitor można ustawić w pozycji pionowej, regulować jego wysokość do 140 mm, zmienia odchylenie w zakresie od -5 do 20 stopni, a także obracać o 45 stopni w każdy z boków. Monitor ma 3-portowy hyb USB 3.0 oraz wejście i wyjście mini-jack 3,5 mm. Do tego ma 2 porty HDMI, jeden DisplayPort 1.2 oraz jeden Dual-Link DVI.

Monitor objęty jest w Polsce 3-letnią gwaranacją door-to-door. Sugerowana cena detaliczna modeli Zowie XL2546 to 2229 złotych.

Źródło: Zowie

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię