Strona głównaWiadomościMroczny klimat bohaterem nowego materiału wideo z Call of Cthulhu

Mroczny klimat bohaterem nowego materiału wideo z Call of Cthulhu

W końcu pojawił się gameplay, który zdradza faktyczne elementy rozgrywki. Nowe Cthulhu ma szansę przyćmić poprzednie odsłony gry.

Uniwersum stworzone przez Lovercafta stanowi świetny materiał dla deweloperów gier, ale nie jest zbyt łatwy do przeniesienia na cyfrowy ekran. W przeszłości tylko jednemu studio udało się jak na razie doprowadzić grę do jej wydania, ale tuż po premierze twórcy musieli zakończyć swoją działalność. Czy podobny los spotka studio Cyanide?

Były ku temu pierwsze sygnały, gdy poinformowali o przeniesieniu premiery nowego Call of Cthulhu na 2018. Aczkolwiek udostępniony materiał z gry pozwala wierzyć, że proces produkcyjny jest już na zaawansowanym poziomie i kwestią kilku miesięcy pozostaje ukończenie gry.

Nowy gameplay jasno wskazuje ścieżkę rozgrywki obraną przez producenta. Ukazane fragmenty przekonują, że otrzymamy grę detektywistyczną z elementami RPG. W połowie filmu nawet widać, że nasz bohater będzie miał w swoim repertuarze kilka umiejętności, które rozwijać będziemy w trakcie popychania śledztwa do przodu.

Pierwsze skrzypce zagra oczywiście mroczny klimat i miejscówki przesiąknięte mistycyzmem i psychodelą. Od pierwszych minut filmu widać, że twórcy odrobili prace domową i przeczytali opowiadania Lovercafta. Zabierajcie się za oglądanie.

[you tube=AHgMNEzKOjw]

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię