Strona głównaWiadomościMSI kusi jakością obrazu w nowej serii monitorów Optix Mag

MSI kusi jakością obrazu w nowej serii monitorów Optix Mag

Świat gier obejrzymy z 3 różnych monitorów w dwóch rozmiarach. Do wyboru będzie opcja Full HD i 1440p z 144 Hz odświeżania.

Kiedy i w jakich okolicznościach pojawi się linia monitorów MSI Optix Mag jeszcze nie wiadomo. Producent zaplanował pewnie grubą akcję marketingową i będzie chciał zawojować nią zarówno rynek konsumencki, jak i scenę esportu. I ma do tego pełne prawo, gdyż specyfikacja 3 nowych modeli mieści się w granicach właściwości sprzętu gamingowego.

W ich ofercie pojawią się kolejno MSI Optix MAG24C, MSI Optix MAG27C i MSI Optix MAG27CQ. Mamy więc do czynienia z jednym 24″ i dwoma 27″ monitorami różniącymi się tylko rozdzielczością ekranu. W modelu z większą przekątną ekranu zastaniemy Full HD lub 1440p. Pozostały wykaz cech fizycznych również świadczy o wysokiej klasie sprzętów: 1 ms opóźnienia, jasność na poziomie 250 nitów, kontrast 3000:1.

Co istotne dla osób grających przez sieć, monitory odświeżają obraz z prędkością 144 Hz, więc otrzymamy pełną panoramę walki, nadto z większą immersją niż w standardowych monitorach. W wyróżnionych modelach panel VA LED został zakrzywiony pod kątem 1800R. Podobno jest równomiernie podświetlony i oddaje piękną paletę barw. Aby można było spędzać przy nich więcej czasu, producent wyposażył je w technologie Anti-flicker i obniżył poziom emisji niebieskiego światła. Jeśli ceną nie będą odstraszać, to na pewno znajdą swoje miejsce na biurku wymagających graczy.           

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię