Strona głównaWiadomościMSI zaprezentowało kartę rozszerzeń dla dysków M.2 pozwalającą na spięcie ich w...

MSI zaprezentowało kartę rozszerzeń dla dysków M.2 pozwalającą na spięcie ich w Super Raid 0

Na konferencji prasowej w Amsterdamie MSI zaprezentowało kartę rozszerzeń Gaming Storage, która wyglądem przypomina referencyjną kartę graficzną z jednym wentylatorem.

W rzeczywistości jest to port dla dysków SSD M.2 Raid 0 i pozwala wykorzystać bezpośrednie ścieżki PCIe – CPU zwiększając tym samym wydajność pamięci masowej. Podobne rozwiązanie przedstawiał już Asus, Gigabyte i Asrock. Karta od MSI skierowana dedykowana jest platformie Intela a nie HEDT X299 i obsługuje ona tylko dwa dyski SSD M.2 zamiast czterech w jak ma to miejsce u konkurencji.

Urządzenie daje możliwość połączenia dysków M.2 w RAID 0 i uzyskać tym samym o wiele lepszą wydajność. Karta działa wyłączenie z chipsetem Z370 i wykorzystuje bezpośrednie połączenie PCI-e z CPU. Jak donosi Kitguru do prezentacji możliwości karty zastosowano dwa dyski SSD Samsung SM961, które osiągnęły prędkości odczytu sekwencyjnego na poziomie 6600 MB/s i prędkość sekwencyjnego zapisu na poziomie 3000 MB/s. co stanowiło wynik ponad dwukrotnie większy niż dla pojedynczego dysku.

Według producenta użytkownicy karty zauważą różnicę podczas ładowania filmów w 4K lub ładując duże pliki Photoshopa. MSI przetestowało całkowity czas potrzebny na załadowanie pliku wideo 4K o wielkości 48 GB, co pojedynczemu dyskowi SSD M.2 PCIe zajęło 5:40 minuty, natomiast połączenie dysków na karcie skróciło ten czas do 1:59 minuty. Podobnie załadowanie pliku do Photoshopa o wielkości 39 GB zajęło 4:06 minuty z wykorzystaniem Gaming Storage, a standardowo czas wynosił 7:21. Z kolei wczytanie Assassin’s Creed Origin zajęło 24 sekund, Mafii 3 17 sekund a Battlefield 1 16 sekund.

Karta dodawana jest tylko do wybranych płyt Aegis 2 i Aegis Ti, brak informacji o możliwości jej indywidualnego zakupu. Pozostaje liczyć na to, że MSI po napędzeniu sprzedaży ww. płyt zacznie sprzedawać Gaming Storage osobno.

Źródło: kitguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię