Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeMWC 2024 – najciekawsze gadżety zaprezentowane na targach

MWC 2024 – najciekawsze gadżety zaprezentowane na targach

Targi Mobile World Congress (MWC) trwają w najlepsze. Producenci sprzętu prześcigają się w pomysłach i prezentują zwiedzającym najnowsze zdobycze techniki. A co ciekawego można tam zobaczyć?

Targi MWC na przestrzeni lat przeszły sporą ewolucję. Pierwotnie impreza trzymała się nowinek w sprzęcie związanym z telefonią komórkową. Wraz z rozwojem technologii, podczas targów prezentowane są urządzenia z różnych gałęzi rynku. Tegoroczna impreza odbywa się pomiędzy 26 a 29 lutego w Barcelonie. A co ciekawego można tam zobaczyć?

Z pewnością jednym z ciekawszych sprzętów jest laptop Lenovo z przeźroczystym ekranem. Co więcej, laptop wykorzystuje potęgę sztucznej inteligencji. Wbudowana kamera przesyła obraz i pozwala na rozpoznanie przedmiotu znajdującego się przed monitorem. Przeźroczysty ekran docelowo może być wykorzystany przez artystów i architektów. Ma to działać podobnie jak rozszerzona rzeczywistość AR.

Na razie urządzenie jest prototypem w fazie koncepcyjnej i nie wiadomo czy ostatecznie wejdzie do sprzedaży. A jeżeli tak to w jakiej cenie.

Innym ciekawym urządzeniem jest smartfon Avenir, który powstał we współpracy z Energizer – producentem baterii. Jest to połączenie smarforna z powerbankiem zapewniającym długi czas pracy urządzenia. P28K waży 570 gramów, czyli dość sporo. Bateria ma pojemność 28 000 mAh co docelowo ma zapewnić długi czas pracy telefonu. Sprzęt przeznaczony jest do sprzedaży w krajach, gdzie regularne dostawy prądu są marzeniem mieszkańców.

Poza potężną baterią na pokładzie znajdziecie ekran 6,78 cala oraz 256 GB pamięci. Do sprzedaży ma wejść w październiku tego roku a sugerowana cena to około 270 dolarów.

Samsung zaprezentował swój smart ring. Inteligentny pierścień ma wbudowaną funkcję monitorowania zdrowia – pomiar tętna, monitorowanie snu oraz możliwość oceny gotowości użytkownika na rozpoczęcie dnia. Mówiąc w skrócie jest to zminiaturyzowana wersja opaski lub zegarka zakładanego na nadgarstek.

Gadżet ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak nie jest znana dokładna data ani cena urządzenia. Co ciekawe, Samsung pracuje nad nieinwazyjną metodą pomiaru glukozy.

Wygląda na to, że do wojny pomiędzy zwolennikami Thermomiksa i Lidlomiksa dołączą jeszcze fani Xiaomi Smart Cooking Robot czy jak kto woli Xiaomiks. Podobnie jak urządzenia konkurencji jest to elektryczny garnek wyposażony w noże tnące, nakładkę do gotowania na parze oraz ekran dotykowy wyświetlający przepisy i pozwalający na sterowanie garnkiem. Urządzenie można kupić za około 3800 złotych.

Motorola zaprezentowała smartfon z elastycznym ekranem, który można nosić dosłownie niczym bransoletkę na nadgarstku.

Oppo zaprezentowało okulary smart wykorzystujące AI. Oppo Air Glass 3 wyglądają jak zwykłe okulary. Te jednak łączą się ze smartfonem i AI AndesGPT LLM. Za ich pomocą można wyświetlać informacje na soczewkach, odbierać połączenia, zarządzać muzyką w telefonie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię