Strona głównaGryNadal trwają prace nad Dead Island 2. Fani będą zadowoleni - mówią...

Nadal trwają prace nad Dead Island 2. Fani będą zadowoleni – mówią twórcy

Na pewno doczekamy się kontynuacji gry, w której oskarową rolę odegrają zombiaki. Nie wiadomo tylko, kiedy mogłaby nastąpić jej premiera.

Dead Island 2 ma już za sobą dość krętą drogę produkcji. Pierwotnie miała wyjść z rąk polskiego dewelopera i twórcy mięsistego uniwersum, czyli Techlandu. Ci jednak zostali zastąpieni przez pracowników studia Yager, którzy tylko do pewnego czasu dawali nadzieję na udany powrót serii po 5 latach od wydania pierwszej części. Ponownie Deep Silver poinformowało o zatrzymaniu prac i poszukiwaniu nowego dewelopera.

Zombiaki i ich fani na dobre informacje musieli poczekać aż do marca 2016, kiedy to Deep Silver ogłosiło wznowienie prac nad Dead Island z udziałem Sumo Digital. I wygląda na to, że wydawca znalazł odpowiedniego kandydata, bowiem od tego czasu gra zmierza prostu ku premierze. Brakuje jakiejkolwiek notki o planowanej dacie pojawienia się gry na PC, lecz jak mówią twórcy, Dead Island 2 nadal powstaje.

Ponadto, jak to współcześnie bywa w zwyczaju deweloperów, przez oficjalne konto na Twitterze Sumo Digital uspokaja wielbicieli zombakiów.

Dead Island wciąż powstaje… Uważamy, że będziecie zadowoleni z tego, co tworzymy – napisali twórcy

Także nie wzbraniali się przed odpowiedzeniem na pytanie o DLC. Jednoznacznie potwierdzili, że nie ma na razie w planach żadnych dodatków, bowiem wszystkie siły przerobowe zaangażowali do budowy głównej kampanii oraz trybu kooperacyjnego dla 8 osób. W ramach rozgrywki dla kilku osób będzie można wspólnie przejść cały tryb single lub walczyć między sobą.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię