Strona główna Gry Aktualności Jaka gra sprzedała się najlepiej w 2019 roku? Możecie być zaskoczeni

Jaka gra sprzedała się najlepiej w 2019 roku? Możecie być zaskoczeni

Za nami już ponad połowa 2019 roku. W tym czasie na rynku zadebiutowało mnóstwo rewelacyjnych gier, które zapewniły nam wiele godzin rozrywki. Ale która z nich sprzedawała się najlepiej? Ubisoft ma na ten temat własną opinię i może Was ona zaskoczyć.

Wczoraj Ubisoft opublikował swoje wyniki finansowe. Jednak w tym przypadku nie pieniądze są najważniejsze. Francuska firma przekonuje w dokumencie, że najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku – pod względem sprzedanych egzemplarzy – jest The Division 2. Opinia ta została zbudowana na bazie danych kilku największych firm analitycznych, zajmujących się rynkiem gier, a także własnych szacunków Ubisoftu. Możemy zatem uznać, że to wiarygodna informacja.

Zobacz: The Division 2 nie odkryło jeszcze przed graczami wszystkich tajemnic

Nie zmienia to faktu, że może to dziwić. Przecież 2019 rok to mnóstwo ciekawych gier – Resident Evil 2, Metro Exodus, Devil May Cry 5, Sekiro: Shadows Die Twice czy też Mortal Kombat 11. Jednak to The Division 2, przynajmniej według Ubisoftu, sprzedało się najlepiej. Nie zrozumcie mnie źle – to świetna gra, w której sam spędziłem sporo godzin, ale nie wszystko się przecież udało. Już krótko po premierze pojawiały się pogłoski, według których The Division 2 nie sprzedaje się najlepiej na konsolach. Poza tym trzeba pamiętać, że gra nie pojawiła się na Steamie. Ubisoft wybrał – oprócz własnej platformy – Epic Games Store. To podobno przełożyło się na 10-krotnie wyższą sprzedaż na Uplay, gdzie firma zarabia pełną kwotę.

Warto też dodać, że sprzedaż fizycznych nośników to podobno zaledwie 20% całej sprzedaży gry. Reszta to sprzedaż cyfrowa. Pod względem zysków królują PC-ty, które są w tym momencie najbardziej dochodową platformą dla Ubisoftu. Powyższe informacje nie powinny też dziwić w kontekście tego, że możliwe jest powstanie spin-offu The Divison w wersji single-player.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE