Advertisement
Strona głównaWiadomościOśmiolatek i pięciolatka najlepiej zarabiającymi Youtuberami wg. Forbes'a

Ośmiolatek i pięciolatka najlepiej zarabiającymi Youtuberami wg. Forbes’a

Streaming kojarzy się wielu młodym ludziom z łatwym sposobem zarobku. A dwoje młodych ludzi może spowodować, że jeszcze bardziej w to uwierzą.

Forbes co roku publikuje listę najlepiej zarabiających osób w różnych kategoriach. Jedną z nich są Youtuberzy, a w najnowszym zestawieniu – po raz kolejny – znalazła się dwójka dzieci. Ośmioletni Ryan Kaji, prowadzący kanał Ryan’s World oraz pięcioletnia Anastazja Radzinskaja.

Zobacz: PewDiePie idzie na urlop i robi sobie przerwę od YouTube’a

Ryan, z wynikiem 26 milionów dolarów, zarobionych pomiędzy 1 czerwca 2018 a 1 czerwca 2019 roku uplasował się na… pierwszym miejscu owego zestawienia. Anastazja wiele mu nie ustępuje, bo zajmuje trzecie miejsce, a jej wynik to 18 milionów dolarów. Kanał Ryana to przede wszystkim recenzje zabawek i materiały edukacyjne dla dzieci, poza tym na jego wynik finansowy wpływają również własna linia gadżetów oraz ubrań, prawa do programu na Nickelodeonie oraz umowa z serwisem Hulu. Kanał Anastazji to zapis jej walki z chorobą – dziecięcym porażeniem mózgowym. Sponsorami jej kanału są między innymi Danone oraz Lego.

Wszystko to może jednak już niedługo ulec radykalnej zmianie. Youtube podpisał ugodę z Federalną Komisją Handlu, w wyniku której przychody z kanałów dziecięcych zostaną znacznie ograniczone. Nie będzie można też targetować reklam dla dzieci. 

Zobacz: Youtube skasuje Ci kanał, jeśli uzna, że nie jest opłacalny

Czy Waszym zdaniem słusznie? I czy serwis powinien “walczyć” z kanałami takimi jak Ryana i Anastazji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię