Strona głównaWiadomościNajmniejsza karta GeForce GTX 1080 pochodzi od Gigabyte’a

Najmniejsza karta GeForce GTX 1080 pochodzi od Gigabyte’a

Gigabyte zaprezentował kartę graficzną, która ich zdaniem jest najmniejszym na świecie modele GeForce GTX 1080. Rozmiarami pokonuje między innymi wariant firmy Zotac, który już mógł się pochwalić niewielkimi gabarytami.

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini, oznaczona jako N1080IX-8GD, jest sporo mniejsza od modelu marki Zotac, który wcześniej był uważany za najmniejszy. Ma zaledwie 169 mm długości, przy czym konkurent może pochwalić się wynikiem 211 mm, czyli aż o 4,2 cm gorszym. W przypadku miniaturowych komputerów to spora różnica.

Model ten chłodzony jest przez standardowy zestaw, składający się między innymi z miedzianych rurek cieplnych oraz aluminiowego radiatora, który chłodzony jest przez pojedynczy wentylator o średnicy 90 mm. Co ważne, wiatraczek nie uruchamia się jeśli nie ma takie potrzeby, czyli w sytuacjach gdy karta nie jest mocno obciążana.

Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini na referencyjne zegary, co oznacza 1607 MHz dla GPU (1733 MHz w Boost) oraz 10 GHz (efektywnie) dla 8 GB pamięci GDDR5X. Jeśli komuś zależy na kilku dodatkowych procentach mocy, to można uruchomić tryb OC, który podwyższa taktowanie procesora graficznego do 1632 MHz i 1771 MHz w trybie Boost. Karta zasilana jest przez pojedyncze, 8-pinowe złącze PCIe. Wyposażona jest w 5+2-fazowe zasilanie. Pozostała specyfikacja jest standardowa, co oznacza między innymi 2560 jednostek CUDA czy też 256-bitowy interfejs pamięci. Jeśli chodzi o złącza, to karta ma do zaoferowania aż trzy DisplayPort 1.4 oraz po jednym DL-DVI i HDMI 2.0. Cena nie jest znana.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię