Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeNajnowsze laptopy Lenovo Legion 8. Generacji

Najnowsze laptopy Lenovo Legion 8. Generacji

Nasza ekipa miała okazję skorzystać z dobrodziejstw finałów Intel® Extreme Masters 2023 w Katowicach. Przy okazji odwiedziliśmy także stoisko Lenovo, na którym prezentowano najnowsze laptopy serii Legion 8. Generacji.

Podczas finałów Intel® Extreme Masters 2023 w Katowicach Lenovo zaprezentowało dwa najmocniejsze laptopy Lenovo Legion 8. Generacji przyspieszone sztuczną inteligencją – Pro 7i oraz Pro 5i, które adaptują się do określonego lifestyel’u graczy. Niezależnie od tego, czy ktoś stawia na rozgrywkę opartą o rywalizację, gra jedynie okazjonalnie, woli w grach integrować się z przyjaciółmi czy preferuje „ucieczkę” offline do immersyjnych i bogatych w historię światów.

Lenovo Legion Pro 7i 8. generacji

Lenovo Legion Pro 7i wyróżnia się nowym układem sprzętowym LA-2Q AI, który zasila Lenovo AI Engine+ i dynamicznie monitoruje wydajność oraz dostosowuje ustawienia w czasie rzeczywistym do zmaksymalizowania wrażeń z gier. Uczenie maszynowe pozwala zasilanemu chipem silnikowi AI Engine+ na ciągłe samodoskonalenie w miarę upływu czasu spędzonego w rozgrywce. Laptop ponadto zachwyca niesamowitą dokładnością kolorów dzięki fabrycznie skalibrowanemu wyświetlaczowi X-Rite Pantone Certified Lenovo PureSight Gaming. Ekran 240Hz VRR 16″ WQXGA 16:10 zajmuje 93,59% powierzchni wyświetlacza, dzięki czemu obraz wygląda jakby unosił się w powietrzu. Dodatkowo, HDR i wysoka dokładność kolorów pozwalają na odwzorowanie każdego szczegółu, bez względu na to, jak jasne lub ciemne jest aktualnie wyświetlane środowisko w grze.

Pełnowymiarowa klawiatura TrueStrike może pochwalić się klawiszami numerycznymi i dużym touchpadem z Mylaru, a także wymiennymi nakładkami na klawisze. W pełni konfigurowalne oświetlenie RGB na klawisze zasilane przez Lenovo Spectrum oraz przedni pasek świetlny tworzą niesamowitą atmosferę podczas gry.

Co więcej, Lenovo Legion Pro 7i wyposażony jest w chłodzenie nowej generacji – pełną komorę parową (dla modeli z RTX 4080 i RTX 4090) wspieraną przez system Legion Coldfront 5.0 zwiększającą pojemność cieplną urządzenia aż o 35W. To rozwiązanie sprawia, że laptop jest w stanie wykorzystać maksymalną moc płynącą z najnowszych układów NVIDIA GeForce RTX z serii 40.

Oprócz tego Lenovo Legion Pro 7i oferuje technologię Super Rapid Charge, która sprawia, że jego potężny akumulator o pojemności 99.99Whr ładuje się od 0 do 80% w ciągu zaledwie 30 minut dzięki ładowaniu przez USB-C o mocy do 140 W.

Lenovo Legion Pro 5i 8. generacji

W Lenovo Legion Pro 5i zastosowano nowy układ LA1 AI, który dynamicznie monitoruje wydajność i dostosowuje ustawienia w czasie rzeczywistym, aby zmaksymalizować wydajność w grach i podobnie jak w Lenovo Legion Pro 7i korzysta z maszynowego uczenia się do udoskonalania swoich możliwości.

Wyświetlacz X-Rite Pantone Certified Lenovo PureSight Gaming jest fabrycznie skalibrowany w celu zapewnienia niesamowitej dokładności kolorów. 16-calowy ekran IPS WQXGA 16:10 zajmuje aż 93,08% powierzchni wyświetlacza. Dodatkowo, HDR w wybranych modelach i wysoka dokładność odwzorowania kolorów pozwalają dostrzec każdy szczegół, bez względu na to, jak jasny lub ciemny obszar znajduje się w aktualnie w rozgrywce.

Pełnowymiarowa klawiatura TrueStrike z zasilanym przez Legion Spectrum 4-strefowym, dostosowywanym podświetleniem RGB, przełączanymi nasadkami klawiszy i mylarowym touchpadem stanowi idealny zestaw do grania na najwyższym poziomie.

Bateria 80Whr pozwala na całodzienne korzystanie z komputera niezależnie od tego, gdzie będziemy pracować lub chcieli uruchomić ulubioną grę. Technologia Super Rapid Charge dzięki obsłudze ładowania przez USB-C o mocy do 140 W zapewnia ładowanie akumulatora o pojemności 80Whr od 0-80% w zaledwie 30 minut. Ponadto Smart Battery wykorzystuje uczenie maszynowe, aby zachować pojemność baterii i ograniczyć jej zużycie.

Laptopy Lenovo Legion Pro 7i oraz 5i 8. generacji oferują najnowsze i najmocniejsze procesory mobilne Intel® Core™ 13. generacji oraz układy graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ z serii 40 – nawet RTX 4090 Laptop GPU 16 GB GDDR6 (175W) w przypadku Lenovo Legion Pro 7i i RTX 4070 Laptop GPU 8 GB GDDR6 (140W) w Lenovo Legion Pro 5i.

Ponadto Lenovo, jako jedyny producent, dodaje do swoich najnowszych laptopów gamingowych aż 3 miesiące usługi Xbox Game Pass za darmo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię