Strona głównaWiadomościRozrywkaNetflix tworzy anime w świecie DOTA. 1. zwiastun wprowadzi Was w grę

Netflix tworzy anime w świecie DOTA. 1. zwiastun wprowadzi Was w grę

Netflix pracuje nad anime w świecie popularnej MOBA – DOTA. W ramach promocji, w pierwszej zapowiedzi pojawią się znani komentatorzy tej gry.

DOTA to nie tylko popularna gra MOBA (Multiplayer online battle arena), ale też ceniony w wielu regionach tytuł esportowy. A kto lepiej wytłumaczy zasady rządzące grą esportową niż komentatorzy? Dlatego Netflix do promocji swojego nowego anime, osadzonego w klimatach tej gry, zaprosił troje z nich – SirActionSlacks, Sheever oraz ODPixel. 

Zobacz: CS:GO rekordowa liczba graczy przebiła nawet DOTA 2

Zwiastun, zatytułowany “The World of Dota”, to 6-minutowe wprowadzenie w realia gry i filmu. Zaczyna się od początków uniwersum, które nie zrodziło się w typowy jak na anime sposób. Co do fabuły samego anime – Dota: Dragon’s Blood opowiada historię zwykłego człowieka w tym niezwykłym świecie. Gra koncentruje się już na końcówce tej historii – wielkiej bitwie, która trwa od ponad dekady, którą obserwujemy z punktu widzenia jednego, małego pola walki. Jednak każda z takich małych bitew ma unikalną historię, którą do tej pory mogliśmy sobie co najwyżej dopowiedzieć na podstawie dwóch zdań wprowadzenia.

Dota: Dragon’s Blood pojawi się w serwisie Netflix 25 marca, a wspomniany zwiastun i wprowadzenie zobaczycie tutaj:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię