Strona głównaWiadomościNiezwykły świetlny spektakl w EVE Online w hołdzie Stephenowi Hawkingowi

Niezwykły świetlny spektakl w EVE Online w hołdzie Stephenowi Hawkingowi

Zmarłego wczoraj astrofizyka, Stephena Hawkinga, postanowili w niezwykły sposób uhonorować gracze popularnej sieciowej gry toczącej się w kosmosie – EVE Online.

Jeden z graczy, o pseudonimie kariola, napisał w poście w serwisie reddit: „Skoro gramy w grę w klimatach kosmicznego Sci-Fi, a większość z nas pewnie ma w sobie coś z nerda, który rozumie wkład Hawkinga w ludzkość, proponuję byśmy w jakiś sposób oddali mu hołd w EVE. Poprowadźmy swoje fregaty i zużyjmy trochę ozonu na cześć jednego z najjaśniejszych umysłów jakie kiedykolwiek miała ludzkość.”

Pomysł podchwyciło od razu wielu graczy, aktualnie pod postem znajduje się blisko 250 komentarzy i ma 838 ocen pozytywnych. A samą grę rozjaśniły setki, jeśli nie tysiące, zrzuconych w różnych zakątkach universum EVE Online flar, które zazwyczaj wykorzystuje się do ustawiania punktów warpowania, do których mogą przeskakiwać potem gracze i ich gigantyczne floty. Flary te emitują ogromne ilości światła i są widoczne z bardzo daleka. Tak więc teraz w wielu miejscach na mapie gry widoczne są energetyczne rozbłyski, także w sektorach ogarniętych działaniami wojennymi. A trzeba pamiętać, że wojny i bitwy w EVE Online potrafią być niezwykle epickie.

Co sądzicie o takim sposobie uhonorowania profesora Hawkinga?

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię