Strona główna Gry Aktualności Nintendo, PlayStation i Xbox wspólnie zadbają o bezpieczeństwo graczy

Nintendo, PlayStation i Xbox wspólnie zadbają o bezpieczeństwo graczy

- Reklama -

Trzech gigantów gamingu jednoczy się w słusznej sprawie. Nintendo, PlayStation i Xbox zadbają o kulturę i wzajemny szacunek w społeczności graczy.

Na oficjalnej stronie Xboksa pojawił się dzisiaj krótki wpis zapowiadający wspólną inicjatywę trzech, potężnych firm, które od lat dominują w branży gier. Czeka nas bezpieczniejszych i przyjemniejszy gaming.

Zobacz: PlayStation wybiera grę roku. Na liście brak Cyberpunk 2077

Dave McCarthy z Xboksa wyjaśnił zamysł całej inicjatywy za pomocą trzech punktów – Prewencja, Współpraca i Odpowiedzialność. Zdaniem całej trójki gracze zasługują na fantastyczne doświadczenie gamingowe. Chcą więc zadbać, żeby interakcje różnych członków społeczności były pozytywne.

W dalszej części tekstu McCarthy wymienia również środki, jakich używają firmy w celu utrzymywania tego pozytywnego środowiska. Wspomniane są m.in. agencje ESRB i PEGI oceniające wszystkie gry wideo oraz regulaminy obowiązujące na wszystkich platformach. Podsumowanie mówi z kolei o tym, że ochrona graczy w dzisiejszych czasach nie jest łatwa, ale współpraca jest odpowiednim krokiem do osiągnięcia celu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE