Strona głównaWiadomościNintendo tak jak PlayStation i Xbox potępia Activision

Nintendo tak jak PlayStation i Xbox potępia Activision

Szef Nintnedo of Amercia, Doug Bowser jako ostatni ostro potępił sytuację w Activision Blizzard dotycząca złego traktowania i molestowania pracowników.

Bowser, podobnie jak wcześniej uczynili to szefowie PlayStation i Xbox, wysłał do swoich  pracowników email, w którym potępia to co stało się Activision Blizzard. Wiadomość ostatecznie wyciekła. W wiadomości możemy przeczytać:

Wraz z wami śledzę najnowsze osiągnięcia z Activision Blizzard oraz bieżące doniesienia o molestowaniu seksualnym i toksyczności w firmie. Uważam, że te sytuacje są niepokojące. Są sprzeczne z moimi wartościami, a także przekonaniami, wartościami i polityką Nintendo.

Każda firma w branży musi stworzyć środowisko, w którym każdy jest szanowany i traktowany jak równy z równym, i gdzie wszyscy rozumieją konsekwencje nierobienia tego.

Nintendo potwierdziło potem, że email wyciekł do sieci, a słowa Bowsera są zgodne z prawe, Firma nie komentowała dalej sprawy.

Zobacz: Icarus – znamy datę premiery i przerażające wymagania sprzętowe

Niedawno Phil Spencer powiedział pracownikom, że ocenia wszystkie aspekty relacji z Activision Blizzard oraz, że kierownicy Microsoftu ds. gier był zaniepokojony tym co dzieje się obecnie w AB. Dodał, że tego typu zachowanie nie może mieć miejsca w branży gier.

Niedawno ponad 1800 pracowników publicznie podpisało petycję nawołującą Koticka do odejścia. Podobne zdanie mają również akcjonariusze firmy. Wczoraj poinformowano, że Kotick omawia odejście z firmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię