Strona głównaWiadomościNintendo uśmierca jedną z najlepiej sprzedających się konsol

Nintendo uśmierca jedną z najlepiej sprzedających się konsol

Nintendo NES Classic to jedna z najlepiej sprzedających się konsol w historii japońskiej firmy. Pomimo tego nie będzie więcej produkowana, przynajmniej w tym roku. To w praktyce oznacza, że konsola została uśmiercona.

Co prawda Nintendo od początku podkreślało, że NES Classic nie ma być obecne na stałe w ofercie. Miała to być jednorazowa propozycja, ale ze względu na ogromne zainteresowanie firma zdecydowała się na wyprodukowanie większej liczby konsol. Sytuacja jednak nie będzie trwać wiecznie. Japończycy właśnie poinformowali, że NEC Classic nie będzie więcej produkowany. Sztuki, które znajdują się aktualnie w sklepach, to ostatnie, jakie będzie można kupić.

Co prawda sprawa dotyczy na ten moment tylko Ameryki Północnej, ale chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że podobna polityka zostanie przyjęta również w Europie. To z pewnością tylko kwestia czasu, więc lepiej spieszyć się z zakupem retro-konsoli. Aktualnie można ją kupić w Polsce za około 450 zł. W momencie premiery kosztowała o 150 zł mniej, więc ceny dość mocno poszły do góry. Informacje o zaprzestaniu produkcji mogą sprawić, że kwoty jeszcze bardziej wzrosną. W końcu Nintendo NES Classic ma szansę stać się urządzeniem kolekcjonerskim, a przez to pożądanym i – niestety – drogim.

Nintendo NES Classic to prosta konsola, na której można uruchomić jedną z 30 klasycznych gier. Co prawda nie pozwala na kupowanie innych tytułów, ale to i tak całkiem niezła propozycja dla osób sentymentalnych. Wśród dostępnych produkcji można znaleźć między innymi: Donkey Kong, Castelvania, Galaga, Mario Bros., The Legend of Zelda, Ninja Gaiden, czy też Mega Man.

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię