Strona głównaWiadomościNotebook z klasą - Asus Zenbook Pro UX550

Notebook z klasą – Asus Zenbook Pro UX550

Asus ZenBook Pro UX550 to jeden z najciekawszych notebooków jakie zrodziła ludzka dłoń. Jego atutami są wydajny układ graficzny GTX 1050Ti sprzężony z mocą 7. generacji procesora Intel Core.

Kto powiedział, że sprzęt mobilny nie może służyć do gier? Na pewno nie Asus i oddani firmie klienci. Stworzona przezeń Seria ZenBook jest idealnym tego przykładem. Każdy z wyprodukowanych modeli wygląda dosyć biznesowo, acz nie straszne im były bliskie spotkania z wymagającymi grami. Podobna historia czeka ZenBooka Pro UX550, który wyrasta na mobilnego potworka.

Delikatna konstrukcja ważąca zaledwie 1,8 kg zawiera w sobie gamingowe komponenty mogące udźwignąć najnowsze gry w przyzwoitych detalach w rozdzielczości Full HD. Far Cry 4, Wiedźmin 3 będą działać optymalnie na nisko-średnich ustawieniach. Choć tu trzeba nadmienić, że nie jest to jego referencyjna rozdzielczość, bowiem może się pochwalić ekranem 15,6” obsługującym 4K.

Po wyważeniu drzwiczek do serca notebooka zastaniemy procesor Core i7-7700HQ lub i5-7300HQ. Wybór modelu będzie oczywiście miał wpływ na nominalną wydajność i cenę ostateczną urządzenia. Ponadto znajdziemy również GeForca GTX 1050Ti i dysk PCIe SSD o maksymalnej powierzchni magazynowej do 1 TB.

ZenBook Pro UX550 nie spełni może marzeń audiofilów, jednakże współpraca Asusa z firmą Harman Kardon zaowocowała w system audio mogący zastąpić niewielkie zewnętrzne głośniki. Jeśli właściciel urządzenia będzie miał inne zdanie na temat jakości dźwięku nie będzie problemu, by podłączyć zewnętrzne odbiorniki przy wykorzystaniu złącza mini-jack. Obok gniazda słuchawkowego znalazło się też miejsce na czytnik kart w wersji micro-SD, HDMI 1.4, 2x USB 3.1 Typu-A oraz 2 osobne porty USB Typu-C służące nie tylko do szybkiej komunikacji, ale i do ładowania zewnętrznych urządzeń.

Producent prócz wysokiej kultury pracy obiecuje długą żywotność akumulatora, który na jednym ładowaniu potrafi działać blisko 14 godzin. Z kolei, gdy zabraknie jemu prądu w mig odzyska ponad 50% energii w zaledwie 50 minut od momentu rozpoczęcia ładowania. Uroki Asusa ZenBook UX550 będziemy mogli już podziwiać w okolicach lipca bieżącego roku, o ile będzie nas na niego stać. Cena wyjściowa urządzenia wynosi 1599 euro. 

Źródło: wccftech.com engadget.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię