Strona głównaGryAktualnościNotre-Dame on Fire - Ubisoft tworzy grę o pożarze paryskiej katedry

Notre-Dame on Fire – Ubisoft tworzy grę o pożarze paryskiej katedry

Ubisoft tworzy grę Notre-Dame on Fire, opartą o wydarzenia z 2019 roku i pożar słynnej paryskiej Katedry Notre-Dame. Wraz z grą pojawi się film para-dokumentalny.

“Notre-Dame on fire” to docu-drama, nakręcona w technice IMAX, która ma pojawić się w kinach w marcu tego roku. Film dokumentuje walkę francuskich strażaków z pożarem ogromnej, paryskiej katedry i starania, by cały zabytkowy budynek nie spłonął do ostatniego fragmentu.

Notre-Dame on Fire – zwiastun:

Obok filmu powstaje gra na urządzenia VR o tej samej nazwie. Umiejscawia ona graczy jako strażaków, walczących w nocy o katedrę. Gra ta również pojawi się w marcu i korzystać ma z assetów stworzonych na potrzeby Assassin’s Creed Unity. Gra ma być wypełnioną zagadkami i współpracą z innymi graczami “ucieczką” z płonącej katedry, ale przy okazji mamy też szukać reliktów i oczywiście walczyć z ogniem, a nadrzędnym celem jest uratowanie Notre-Dame. Co za tym idzie – nie będzie odtworzeniem filmu ujęcie po ujęciu – zamiast tego ma oferować inne, bardziej osobiste podejście.

Zobacz: Ubisoft nie zamierza rezygnować z NFT – mimo protestów graczy i… swoich pracowników

Aktualnie nie wiadomo jeszcze dokładnie na które z urządzeń VR trafi gra.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię