Strona głównaGryAktualnościNowa cześć Vampire: The Masquerade czeka na zapowiedź

Nowa cześć Vampire: The Masquerade czeka na zapowiedź

Paradox Interactive publikuje w mediach społecznościowych rafiki, które wyglądają jak zapowiedź kolejnej odsłony gry Vampire: The Masquerade.

Paradox Interactive od 2015 roku jest w posiadaniu praw do gry Vampire: The Masquerade. Grafiki, które są publikowane w Internecie są dla fanów jednoznaczne, tym bardziej że firma zapowiedziała duże wydarzenia na 21 marca Wszyscy spodziewają się powrotu już trochę zapomnianej gry. Trzeba też przyznać, że grafiki wyglądają bardzo dobrze.

Pierwsza część Vampire: The Masquerade o nazwie Redemtpion zadebiutowała w 2000 roku i w zasadzie przeszła trochę bez echa. W przeciwieństwie do papierowego pierwowzoru, jaki była gra RPG o tym samym tytule, wersja komputerowa bardziej niż na fabule skupiała się na efektownej eliminacji przeciwników. Jak na swoje czasy, gra czarowała oprawą graficzną.

Kontynuacja zatytułowana Bloodlines została wydana w 2004 roku. W alternatywnej wersji Los Angeles wpadamy w sam środek wojny pomiędzy siedmioma klanami wampirów. Tutaj już twórcy poszli w innym kierunku i efektowna eliminacja przeciwników, choć nadal występuje, nie jest już najważniejszym aspektem gry. Duży nacisk położono też na fabułę i dylematy moralne głównego bohatera oraz elementy RPG dotyczące rozwoju postaci. Gra również, jak na swoje czasy, oferowała bardzo dobrą grafikę, co było zasługą silnika Source z Half-Life’a 2. Rozgrywkę mogliśmy obserwować z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię