Strona głównaGryAktualnościNowe studia Xboxa mają skupić się na tworzeniu gier ekskluzywnych

Nowe studia Xboxa mają skupić się na tworzeniu gier ekskluzywnych

Microsoft uchyla rąbka tajemnicy odnośnie swoich planów na przyszłość. 

Portfolio Microsoftu wzbogaciło się ostatnio o kilka bardzo wartościowych deweloperów, którzy mieli jednocześnie swoje zobowiązania wobec innych platform. Zgodnie z wypowiedzią dla GamesIndustry.biz, po skończeniu tych obowiązków, nowe nabytki mają skupić się na tytułach ekskluzywnych.

Zobacz: Microsoft: Tytuły AAA mają trafiać tylko na Xbox

To wyjątkowe stanowisko widzimy chwilę po tym, jak zapowiedziane zostało Ori and the Blind Forest na Nintendo Switcha. Nie jest to również pierwszy przypadek współpracy pomiędzy Microsoftem a Nintendo, biorąc pod uwagę pomoc „zielonych” przy Hellblade czy Cuphead. Nawet Xbox Live ma ostatecznie zawitać na Switchu.

Zanim to wszystko jednak się wydarzy, nowe studia Microsoftu rozpoczną pracę nad nowym tytułami ekskluzywnymi dla Xboxa. Na ten moment, przed zbliżającą się wielkimi krokami nową generacją, to PlayStation jest królem exclusivów. Czyżby Microsoft planował to zmienić?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię