Strona głównaWiadomościNowe zasilacze modularne SuperNOVA G1+ w ofercie EVGA

Nowe zasilacze modularne SuperNOVA G1+ w ofercie EVGA

Na wysłużoną już serię PSU SuperNOVA G1 zapadł wyrok śmierci. Producent zastąpi ją modelami wydajniejszymi i bezpieczniejszymi w codziennym użytkowaniu.

Na zasilaczach komputerowych nie ma co oszczędzać. Gdy pod blaszaną maską czają się potworne podzespoły, wtem o spięcia między nimi nie tak trudno, więc po co dodatkowo kusić los. Dlatego też EVGA uaktualniła swój katalog o nowe PSU, na które bez wyjątku obowiązuje 10-letnia gwarancja działania. A to oznacza 10 lat ostrego gierczenia!

Wedle specyfikacji SuperNOVA G1+ 80 Plus Gold diametralnie różni się od modelu wydanego w 2013. Zmiany konstrukcyjne zaszły zarówno na poziomie zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jeszcze przed podłączeniem urządzenia rzuca się w oczy mniejszy rozmiar obudowy. 1000/850 W modele mają krótszy bok o 2 cm, zaś 750/650 W o 1 cm. Dzięki zmniejszeniu powierzchni pudła zasilacza użytkownicy zaoszczędzą sporo miejsca na resztę podzespołów lub przewody komunikacyjne.

Modyfikacji uległa organizacja najważniejszych elementów pracy zasilacza. Ma czystszy układ wewnętrzny, co wpływa pozytywnie na regulację temperatury i bezpieczeństwo. Odpowiada za to między innymi 13,5-centymetrowy wiatrak, który zamontowano na innego rodzaju łożysku, niż poprzednio. Podwójne łożysko kulkowe zastąpiono nowszym systemem Fluid Dynamic Bear Fan. Pomaga to w uzyskaniu ściślejszej pracy pod obciążeniem 12 V i obniżeniu hałasu o 22%.

Na nową serię zasilaczy składają się 4 modele o mocy 1000, 850, 750 i 650 W. W chwili pojawienia się na rynku (650 W jest już dostępny na stronie producenta) będą kosztować odpowiednio 190, 150, 120 i 110 dolarów.

Źródło: hexus.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię