Strona głównaGryAktualnościNowy Resident Evil nadchodzi!

Nowy Resident Evil nadchodzi!

Capcom Next już za nami, japońska firma oficjalnie potwierdziła kolejną odsłonę serii Resident Evil. Co więcej, Dead Rising Deluxe Remaster zostanie wydany w polskiej wersji językowej.

Dzisiaj w nocy odbyła się transmisja Capcom Next, chociaż wydarzenie nie było tak bogate i spektakularne jak w przypadku Microsoftu, to jednak dostaliśmy kilka interesujących informacje na temat planu wydawniczego japońskiej firmy.

Atrakcją wieczoru było ogłoszenie powrotu serii Dead Rising. Niestety nie będzie to nowa odsłona serii tylko odświeżona pierwsza część gry. Chociaż oficjalnie nazwya się remasterem to jednak bliżej mu do remake’u.

Gra zaoferuje całkowicie poprawioną grafikę, chociaż bardziej pasowałoby tu stwierdzenie stworzoną od podstaw. Nowe dialogi, nagrane w dziewięciu językach oraz kilka usprawnień takich jak automatyczny zapis oraz poprawione mechaniki walki.

Pomimo tego nadal będzie to stary dobry Dead Rising, pokierujemy reporterem Frankiem Westem, który uwięziony w centrum handlowym będzie przedzierał się przez hordy zombie. Premiera zaplanowana jest na 19 września na PC, PS5 oraz Xbox Series. Pudełkowa wersja zostanie wydana w listopadzie. Grę można kupić na Steam i Xbox za 229 złotych w wersji standard lub za 269 złotych w wersji Deluxe. Na PS Store ceny są o 10 złotych niższe.

Dead Rising dostępny będzie w polskiej wersji kinowej, czyli z napisami.

Capcom zapowiedział również powrót serii Resident Evil. Pierwsza informacja może okazać się trochę rozczarowująca bo chodzi o Resident Evil VII, które zostanie wydane na urządzeniach Apple. To co bardziej kręci fanów to informacja, że powstaje kolejna nowa odsłona serii. Niestety nie wiadomo wiele więcej. Reżyserem jest Koshi Nakanishi, czyli projektant RE5 oraz VII. Zapowiedziano, że nowy RE będzie mniej akcyjny niż ostatnie odsłony, za to będzie bardziej przerażający.

Capcom zaprezentował także zupełnie nową grę Kunitsu-Gami: Path of the Goddess, której demo dostępne jest na PC, PS4, PS5 i konsolach Xbox. Premiera 19 lipca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię