Strona głównaWiadomościNowy tryb Ultra-Wydajności w Windows 10 przyśpieszy działanie komputera bez konieczności podkręcania...

Nowy tryb Ultra-Wydajności w Windows 10 przyśpieszy działanie komputera bez konieczności podkręcania procesora

Na początku tego tygodnia Microsoft wydał pierwszą wersję Windows 10 Redsone 5 w ramach Insider Preview. Poza szeregiem usprawnień systemu, ta wersja zawiera jeden ciekawy element, który może wycisnąć maksimum wydajności z komputera.

Mowa tutaj jest o trybie Ultimate Performance, który oferuje maksymalną wydajność komputera bez potrzeby podkręcania zegara procesora i pamięci. Tryb ten wykorzystuje obecny tryb wydajności ale idzie o krok dalej aby „wyeliminować mikro-opóźnienia w dostawie energii”. Microsoft wyjaśnia, że nowa funkcjonalność nie będzie dostępna na przeciętnych komputerach i jest dostępna na stacjach roboczych bez baterii, zasilanych z sieci i systemem Windows 10 Pro.

Małe ostrzeżenie, Dona Sarkar napisała, że skoro jest to tryb ultra-power i wykorzystuje schemat zasilania nastawiony na zmniejszenie mikro-opóźnień może wpływać na sprzęt i będzie zużywał więcej prądu. Jeżeli posiadacie Windows 10 Pro i chcecie zweryfikować nowy bajer należy wejść w Panel sterownia i Opcje zasilania, tam znajduje się tryb najwyższej wydajności. Nowy Tryb Ultra zapewnia najwyższą wydajność na komputerach wyższej klasy.

Na temat funkcji wypowiedział się Brandon LeBlanc:

Windows zweryfikował obszary, w których wydajność jest największa a gdzie najmniejsza. Z czasem zgromadziliśmy wiedzę, która pozwoliła nam na takie dobranie ustawień aby system szybko mógł się dostroić do preferencji użytkownika, sprzętu i aplikacji z jakich korzysta aby uzyskać najlepszą wydajność.

Jeżeli jesteście użytkownikami kompilacji Insider i posiadacie wydajny komputer nie zapomnijcie dodać komentarza czy zauważyliście różnicę w wydajności pomiędzy zwykłym trybem a trybem Ultra.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię