Strona głównaWiadomościNvidia chwali się wydajnością RTX 2080 i porównuje ją do GTX 1080...

Nvidia chwali się wydajnością RTX 2080 i porównuje ją do GTX 1080

Wciąż nie znamy dokładnej wydajności nowych kart graficznych GeForce RTX z serii 20. Nvidia chwaliła się jedynie dużo większą mocą obliczeniową w przypadku korzystania z technologii raytracingu. Ale co ze zwykłymi grami w wysokich rozdzielczościach? Nvidia twierdzi, że RTX 2080 będzie prawie 2 razy wydajniejszy od GTX 1080. 

Tak przynajmniej wynika z wykresu opublikowanego przez Nvidię. Możemy na nim zobaczyć porównanie wydajności RTX 2080 z GTX 1080 i to w rozdzielczości 4K. Z wyłączoną technologią DLSS (Deep Learning Super Sampling) nowa karta radzi sobie około 2 razy lepiej niż GTX 1080. Jeśli włączymy nowe rozwiązanie, to już nie jest aż tak dobrze, ale wciąż sporo lepiej. 

To by oznaczało, że RTX 2080 z włączonym DLSS radzi sobie mniej więcej tak samo, jak GTX 1080 Ti. Co prawda Nvidia nie pokusiła się o takie porównanie, ale znając wydajność Pascali można przyjąć takie założenie. Mówimy w końcu o wzroście wydajności na poziomie 30-50%. 

Ale to nie wszystko. Nvidia pochwaliła się też wydajnością w poszczególnych grach przy rozdzielczości 4K i włączonym HDR. Jeśli rzeczywiście będzie to tak wyglądać, to możemy mówić o spore poprawie. Dla przykładu Battlefield 1 ma działać z 85 klatkami na sekundę, a Call of Duty: WWII z 93 klatkami. Oczywiście mowa tutaj o wydajności z wyłączonym Raytracingiem (żadna z wymienionych gier przecież nie obsługuje tego rozwiązania). 

Cały problem polega na tym, że to dane Nvidii. Nie wiemy, w jakich warunkach były przeprowadzane testy i jakie sceny lub momenty wykorzystano w każdej grze do pomiarów. Dlatego lepiej poczekać na testy specjalistycznych serwisów. Te pojawią się dopiero 14 września, bo do tego dnia redakcje mają zakaz publikowania czegokolwiek. To zaledwie 6 dni przed premierą kart. 

Źródło: Overclock3D, wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię