Strona głównaWiadomościNvidia GV100 - nowy potwór w portfolio zielonego producenta

Nvidia GV100 – nowy potwór w portfolio zielonego producenta

Nvidia zaprezentowała nową kartę graficzną z architekturą Volta. Model GV100 to prawdziwy potwór. Chociaż nie jest dedykowana graczom, to daje pewnego rodzaju wgląd w to, co aktualnie są w stanie zrobić Zieloni.

Nvidia GV100 Quadro to prawdziwe monstrum. Karta wyposażona jest między innymi w 5120 jednostek CUDA, 320 jednostek teksturujących, 128 ROPS oraz 640 procesorów tensor, dedykowanych profesjonalnym zastosowaniom, między innymi sztucznej inteligencji. Urządzenie wyposażone jest w dwa razy więcej pamięci HBM2 od swojego poprzednika, bowiem ma ich aż 32 GB. Do tego są one taktowane zegarem 1,7 GHz.

Rdzeń graficzny jest produkowany przez firmę TSMC w procesie technologicznym 12 nm FFN. Pamiętajcie jednak, że w ten sposób określane są ulepszone wersje 14/16 nm. Tak samo robi GlobalFoundries, więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Może nie jest to do końca uczciwe, ale najwyraźniej nikomu to nie przeszkadza.

Nvidia póki co nie zdradziła ceny nowej karty, ale prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się poziomu około 9 tysięcy dolarów. Pamięci HBM2 nie są tanie. Do tego dochodzi podatek od nowości. No i jest to model dedykowany profesjonalistom, a na tym rynku ceny są często absurdalne.

Źródło: ExtremeTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię