Strona głównaWiadomościNvidia potwierdza - monitory 4K 144 Hz jeszcze w tym miesiącu

Nvidia potwierdza – monitory 4K 144 Hz jeszcze w tym miesiącu

Vijay Sharma, szef działu Nvidia G-Sync, oficjalnie potwierdził, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafią nowe monitory z obsługą zielonej technologii synchronizacji obrazu oraz rozdzielczością 4K i odświeżaniem 144 Hz.

O monitorach tego typu pisaliśmy już kilkukrotnie. Początkowo miały zadebiutować w zeszłym roku, ale Acer i Asus – dwaj jedyni producenci, którzy do tej pory zapowiedzieli takie urządzenia – napotkali na kilka problemów. Ostatecznie premiera opóźniła się o rok. Jednak teraz już wiemy, że konstrukcje w tym miesiącu pojawią się na sklepowych półkach. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez szefa działu Nvidia G-Sync.

Oba urządzenia – Asus ROG Swift PG27UQ oraz Acer Predator X27 – będą wyposażone w tą samą matrycę produkcji AU Optronics. Zaoferuje ona rozdzielczości 4K Ultra HD, odświeżanie 144 Hz, obsługę Nvidia G-Sync oraz wsparcie dla HDR10. A to wszystko na 27-calowym wyświetlaczu. Monitory wykorzystają technologię kwantowej kropki i będą miały aż 384 niezależne strefy podświetlania. Maksymalna jasność to 1000 nitów, więc nie jest to maksimum możliwości HDR, ale efekty i tak powinny być dużo lepsze niż na tradycyjnym sprzęcie tego typu.

Dokładne ceny nie są jeszcze znane, ale najprawdopodobniej będzie to około 10 tys. złotych, więc niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na taki monitor. Wątpliwości może też budzić możliwość uruchomienia gier w 4K i 144 klatkach na sekundę, ale nie o to w tych urządzeniach tak naprawdę chodzi. Asus i Acer póki co mają być monitorami uniwersalnymi, które jednocześnie pozwolą cieszyć się Wiedźminem 3 w 4K, aby za chwilę uruchomić CS:GO w 144 Hz.

Źródło: bit-tech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię