Strona głównaWiadomościNvidia zakończy wsparcie dla 32-bitowych systemów

Nvidia zakończy wsparcie dla 32-bitowych systemów

Wypieranie starej technologii jest wpisane w rozwój przemysłu komputerowego. W niedługim czasie do wspólnej mogiły dołączy integracja sterowników ze starą architekturą systemów operacyjnych.

Aktualizacje sterowników dla kart graficznych nie raz ratowały nam tyłek w momencie wypuszczenia na rynek nowych gierek. Fakt, czasem poprawki więcej psociły nim pomagały, a same biblioteki graficzne pękały w wszach wzbogacając się o kolejne megabajty danych. Mimo wszystko możliwe było uzyskanie od kilku do kilkunastu fps-ów więcej w grach, a to przyczyniało się do przyjemniejszej rozgrywki.  

Póki deweloperzy nie znudzą się produkowaniem gier, tak długo Nvidia zamierza kontynuować cykl udostępniania coraz to nowszych wersji driverów. Niestety, zmian na lepsze nie odczują już użytkownicy 32-bitowych systemów operacyjnych. Ostatni zielony sterownik w tej wersji pojawi się najpóźniej w okolicach stycznia 2019

Będzie to paczka oznaczona numerem 390. Ponieważ najnowszy pakiet do ściągnięcia na stronie Nvidii to 388., toteż śmierć dla obsługi 32-bitów jest bardzo bliska. A z honorami pożegnają ją niżej wymienione systemy:

  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD

Jeśli jakimś cudem wciąż zagrywacie się na 32-bitowych systemach, to polecamy jak najszybciej wymienić go na nowszy model.

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię