Strona głównaWiadomościO rozwoju IEM Expo słów kilka

O rozwoju IEM Expo słów kilka

Od kolejnej edycji Intel Extreme Masters oraz targów IEM Expo dzieli nas już tylko niecałe 100 dni. Targi IEM Expo, które od początku towarzyszą polskiej edycji turnieju na przestrzeni tych kilku lat rozwinęły się w największe tego typu wydarzenie w kraju. Oto co działo się z IEM Expo w ciągu ostatnich 5 lat.

Najpierw Spodek, potem Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Każdy, kto odwiedził pierwsze edycje Intel Extreme Masters Katowice, pamięta, że z początku targi odbywały się na płycie Spodka, podzielonej wtedy na dwie strefy. Jedną zajmowała scena, a za nią ustawione były stoiska producentów sprzętu dla graczy oraz mniejsze sceny z turniejami chociażby w World of Tanks. Porównując to do dzisiejszych warunków targi były wtedy bardzo skromne – powierzchnia, którą zajmowały to zaledwie 1500 m2 – dziś jest ona aż 10 razy większa, zajmuje 15 tysięcy metrów kwadratowych. Każdy, kto odwiedzi hale Międzynarodowego Centrum Kongresowego może zobaczyć najnowsze technologie, wziąć udział w turniejach dla każdego, spotkać osobistości świata esportu i wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami.

Nie tylko branża IT

Obecne targi IEM Expo to już nie tylko esport i gaming jako taki. Teraz wystawiają się tam również firmy telekomunikacyjne, z branży FMC, a nawet… banki, którym również zależy na tym, by dotrzeć do fanów esportu ze swoimi propozycjami. Wśród firm wystawiających się na IEM Expo znajdziemy tak popularne marki jak Play, Gilette, Sprite czy Credite Agricole.

IEM Expo 2018 pierwszy raz obejmie dwa weekendy

W zeszłym roku pierwszy raz Intel Extreme Masters Katowice odbywało się przed dwa weekendy. Jednak same targi miały miejsce dopiero podczas 2. weekendu. W roku 2018 ta formuła ulegnie zmianie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie otwarte dla wystawców i zwiedzających przez oba turniejowe weekendy – zarówno 24-25 lutego jak i 2-4 marca. Po raz kolejny pojawi się tam kilkudziesięciu wystawców, kilka scen z tytułami esportowymi i turniejami dodatkowymi, poza tym znowu zobaczymy ogromną strefę Intel Experience Zone oraz strefę dla biznesu.

Pierwszy weekend to również ESL One Katowice powered by Intel, czyli pierwszy w Polsce ogromny turniej DOTA 2, o randze Major, z pulą nagród w wysokości 3 milionów 600 tysięcy złotych! Drugi weekend to światowe finały kolejnego już, dwunastego sezonu Intel Extreme Masters. To wtedy poznamy mistrzów świata w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. W turnieju CS: GO po raz kolejny zostanie pobity rekord wysokości puli nagród IEM, który tym razem wyniesie ok. 2 milionów złotych. Zawodnicy startujący w turnieju StarCraft II powalczą natomiast o pulę nagród wynoszącą 900 tysięcy złotych. Łącznie w całym przyszłorocznym turnieju IEM Katowice do zdobycia w turniejach głównych będzie pula nagród wysokości 6,5 mln. złotych!

A oto krótka infografika podsumowująca rozwój IEM Expo na Intel Extreme Masters Katowice:

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię