Strona głównaWiadomościOgromne zmiany dla Mercy! Koniec z wskrzeszaniem całej drużyny

Ogromne zmiany dla Mercy! Koniec z wskrzeszaniem całej drużyny

Blizzard cały czas analizuje poczynania graczy Overwatch i reaguje na wszelkie niepożądane zachowania. Efekty są różne, ale chyba jeszcze nigdy nie zmieniono aż tak bardzo jednej postaci. Miłośnicy Mercy z pewnością będą wściekli, bowiem już nie będą mogli wskrzeszać całej swojej drużyny.

Mercy była jedną z najczęściej wybieranych postaci w Overwatchu. W każdej drużynie powinien być przynajmniej jeden healer i wybór często padał na szwajcarską pielęgniarkę. Dlaczego? Ponieważ Mercy miała wiele zalet. Była świetna w leczeniu, a w razie potrzeby dysponował przyzwoitą bronią palną. Jednak największym plusem był jej ultimate, który pozwalał na wskrzeszanie poległych kompanów. Jeśli ci znajdowali się w zasięgu, to możliwe było przywołanie całego zespołu. Ta jedna umiejętność niejednokrotnie potrafiła przesądzić o losach całego meczu. Ale z tym już koniec.

Jeff Kaplan ze studia Blizzard zapowiedział ogromne zmiany dla Mercy. Twórcy Overwatch zauważyli, że gracze w nieodpowiedni sposób wykorzystywali ostateczną umiejętność postaci. Zamiast leczyć swoich kompanów chowali się w budynkach, aby za chwilę wszystkich wskrzesić i w ten sposób zdobyć najlepsze zagranie meczu. Blizzardowi się to nie podobało. Dlatego też ultimate został zmieniony. Mercy już nie będzie wskrzeszać swoich kompanów. Zamiast tego jej najlepszy ruch – o nazwie Valkyrie – pozwoli jej na latanie przez 20 sekund nad polem walki, jednocześnie zwiększając zasięg i działanie umiejętności leczniczych oraz polepszając chwilowo broń (zasięg, szybkostrzelność i magazynek). To ogromna zmiana, która całkowicie zmienia sposób grania pielęgniarką.

Jednak wskrzeszanie nie znika całkowicie. Teraz będzie dostępne jako alternatywna umiejętność, ale przywołać do życia będziemy mogli tylko jednego kompana z drużyny. Zredukowaniu uległ zasięg umiejętności. Po użyciu wskrzeszenia trzeba odczekać aż 30 sekund, aby ponownie móc skorzystać z umiejętności.

Zmiany na razie zostały wprowadzone na serwerach testowych, ale za kilka dni powinny trafić do wersji finalnej, dostępnej dla wszystkich graczy. Jak podoba Wam się wizja nowej Mercy?

Źródło: Blizzard

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię