Strona głównaGryAktualnościOverwatch 2  - nowa technologia pozwoli na tworzenie lepszych map

Overwatch 2  – nowa technologia pozwoli na tworzenie lepszych map

Twórcy Overwatch 2 opracowali nową technologię do tworzenia lepszych map. Environment States pozwoli deweloperom na projektowanie lepszych map do gry.

Marco Alamia, inżynier oprogramowania z Blizzard Entertainment zaprezentował nową technologię nazwaną Environment States. Jest to narzędzie stworzone w Blizzard, które zostanie wykorzystane do tworzenia nowych map. Na pomysł stworzenia narzędzia wpadł Fabien Christin, który wyjaśnił jak to działa.

Krótko mówiąc Environment States to sposób na wprowadzenie zmieniającej się pogody, która uzupełnia mapę. wyobraź sobie futurystyczne miasto oświetlone ciepłym afrykańskim zachodem słońca.

Nowe narzędzie wykorzystuje komponenty takie jak oświetlenie i efekty dźwiękowe. Te zasoby można następnie udostępnić na różnych mapach. Pozwalają programistom testować je na jednej mapie i udostępniać na kolejne. W praktyce działa to podobnie jak warstwy w programach graficznych, które w połączeniu lub w kombinacjach dają różne wersje obrazu. Każdy z elementów można usunąć lub dodać, aby mapa była bardziej dynamiczna.

Zobacz: Nowy city builder Going Medieval wśród best sellerów Steama

Co więcej, dzięki Environment States skróci się czas ładowania gry i ostateczna wielkość plików instalacyjnych.

Premiera Overwatch 2 zaplanowana jest na 2022, jednak bez szczegółów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię