Strona głównaGryAktualnościOverwatch 2 – trybu Hero Mode nie będzie

Overwatch 2 – trybu Hero Mode nie będzie

Blizzard ogłosił, że oczekiwany przez graczy tryb Hero Mode w Overwatch 2 nie zostanie dodany do gry. Fani są rozczarowani decyzją dewelopera.

Tryb Hero Mode to dość ambitny tryb PvE. Jego założeniem miało być zaliczanie misji walcząc przeciwko AI. Gracze rozwijaliby w ten sposób drzewka umiejętności. Pierwotnie tryb ten miał zostać dodany wraz z grą, jednak została podjęta decyzja, że stanie się to później. Ostatecznie Blizzard zdecydował, że całkowicie z niego rezygnuje.

Decyzję tłumaczą tym, że nie są w stanie zrealizować pierwotnej wizji. Wdrożenie tego trybu rozgrywki wymagałoby bardzo dużo pracy i obniżyłoby jakość prac nad PvP, który jest podstawą Overwatch 2. W praktyce oznaczałoby to konieczność dostarczenia graczom dwóch gier, które łączyliby tylko wspólni bohaterowie.

Na pocieszenie, elementy rozgrywki PvE mogą pojawić się w ramach różnego rodzaju wydarzeń czasowych. Jednak to raczej nie zrekompensuje pełnoprawnego Hero Mode.

Po ogłoszeniu tych informacji w sieci pojawiło się sporo komentarzy graczy. Możemy w nich przeczytać zarzuty, że PvE było bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia prac nad Overwatch 2. I to jest to na co gracze czekali. W tej sytuacji dwójka nie ma kompletnie racji bytu.

Zgadzacie się z takim stwierdzeniem?

Dla przypomnienia Overwatch 2 swoją premierę miał 4 października zeszłego roku na PC, Xbox One, PS4, Switch, PS5 i Xbox Series. Grę możecie pobrać za darmo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię