Strona głównaGryAktualnościOverwatch – Blizzard usunie z gry płatne loot boxy

Overwatch – Blizzard usunie z gry płatne loot boxy

Wygląda na to, że piekło zamarza albo wydarzyło się coś nadprzyrodzonego bo Blizzard postanowił usunąć z Overwatch płatne lootboxy. Według oficjalnych informacji jest to związane z nadchodzącym Overwatch 2.

Żeby jednak nie było tak kolorowo i miło, oraz żeby równowaga w przyrodzie została zachowana to Overwatch 2 będzie miał bardzo ostrą politykę monetyzacji. Według ostatnich informacji pojedyncza skórka w grze może kosztować nawet 200 złotych. Możemy potraktować to jako cenę usunięcia płatnych lootboxów.

W najbliższym czasie płatne lootboxy zniknął także z pierwszej części Overwatch. Czy to oznacza, że lootboxy zniknął całkowicie? Nie, te będą dostępne, ale już nie za prawdziwe pieniądze a za długotrwałe grindowanie.

Zobacz: Assassin’s Creed Valhalla – kiedy premiera darmowego DLC The Forgotten Saga?

Obecnie w Overwatch trwa event Remix Volume 3, a Blizzard udostępnił informacje o zmianach wprowadzonych do gry. Najważniejszą informacją jest to, że gry event dobiegnie końca na stałe zostaną usunięte płatne loot boxy. Końcowa data to 20 sierpnia. Od września loot boxy będziemy mogli zdobyć tylko przez gind.

Jeżeli jednak ktoś myśli, że dobry wujek Blizzard robi to bezinteresownie to się myli. Teraz ekipa chce skupić się wyłącznie na Overwatch 2, gdzie i owszem również nie będzie lootboxów, ale ich miejsce zajmą bardzo drogie skórki. Firma chce się odciąć od pierwszej części gry i skupić się na „darmowej” dwójce.

Jakiś czas temu mówiło się, że zarówno Overwatch 1 jak i 2 będą koegzystowały i nawet będzie możliwość wspólnej rozgrywki. To się jednak zmieniło i teraz oficjalnie Overwatch 2 zastąpi całkowicie jedynkę. Pocieszenie jest takie, że nie ma konieczności kupować skórek bo bez tego można spokojnie grać i pielęgnować wewnętrzną cebulę. Czego Wam i sobie życzę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię