Strona głównaGryAktualnościOverwatch dostanie cross-play na PC i konsolach

Overwatch dostanie cross-play na PC i konsolach

Nie chodzi tutaj o drugą odsłonę gry. Pierwszy Overwatch zostanie niedługo zaktualizowany o cross-play.

Overwatch od dłuższego czasu cierpi na problemy z matchmakingiem. Na wyższym poziomie oczekiwanie na znalezienie przeciwników trwa zbyt długo i zniechęca wielu graczy do regularnego wracania do FPS-a Blizzarda. Możliwe, że zapowiedziana właśnie funkcja zmieni nieco tę sytuację.

Zobacz: E3 2021 – oficjalny plan wydarzenia

Wczoraj wieczorem twórcy poinformowali, że do gry trafi cross-play. W krótkim materiale Game Director Aaron Keller wyjaśnił zasady działania tej funkcji, jednocześnie odsyłając do specjalnego FAQ w razie dodatkowych pytań.

Gracze PC będą grali z innymi graczami PC oraz użytkownikami konsol. Konsolowcy z kolei będą rywalizować z innymi platformami. Podobnie jak w wielu innych grach, dopiero dołączenie do party gracza PC otworzy posiadaczy konsol na matchmaking z innymi graczami na myszkach i klawiaturach.

Warto również zaznaczyć, że jest to cross-play, nie cross-progression. Możemy rywalizować pomiędzy platformami, ale progres konta będzie ekskluzywny dla każdej z nich.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię