Strona głównaGryPapierowy Wiedźmin czai się tuż za rogiem

Papierowy Wiedźmin czai się tuż za rogiem

CD Projekt nie wyklucza powstania kolejnej części Wiedźmina. Jednak na spotkanie z Geraltem na ekranie komputerów są nikłe szanse. Czwarta część prawdopodobnie będzie opowiadała o losach innego zmutowanego zabójcy potworów. Ale nim to się stanie wcześniej w nasze ręce trafi Wiedźmin RPG, czyli papierowy system, który pozwoli nam na grę z przyjaciółmi przy wspólnym stole i piwku.

CD Projekt zapowiadał powstanie papierowej wersji Wiedźmina jeszcze w 2015 roku. Według planów miał on trafić na rynek jeszcze w 2016. Plany są jednak po to żeby je zmieniać co miało miejsce również w tym przypadku. Na szczęście 2018 to już pewniak. Podręczniki opisujące system RPG Wiedźmin są już w drukarni a oficjalna premiera ma odbyć się już 2 sierpnia. Zbiegnie się ona miejscem i czasem z największym amerykańskim konwentem gier planszowych i RPG GenCon. Podręcznik zostanie wydany również w wersji elektronicznej.

Graczy, którzy w szkole wybrali inny język niż angielki z pewnością ucieszy fakt, że podręcznik zostanie wydany również w języku polskim. Informacje takie zostały potwierdzone przez Copernicus Corporation:

Copernicus Corporation będzie wydawcą polskiej edycji gry fabularnej „Wiedźmin”, która ukaże się w wersji papierowej (książka). Planujemy termin premiery polskiego wydania tej gry na nie później niż 12 miesięcy od ukazania się oryginalnej wersji angielskiej, wydanej przez R. Talsorian Games.

To koniec dobrych wiadomości. Na polską wersję gry poczekamy przeszło rok o ile po drodze nie będzie żadnej obsuwy.

W papierowej wersji Wiedźmina będziemy mogli wybrać postać spośród 4 grywalnych ras: wiedźminów, ludzi, elfów i krasnoludów. Do wyboru będziemy mieli również 9 klas postaci: bard, rzemieślnik, przestępca, doktor, mad, najemnik, kupiec, ksiądz i wiedźmin. Każda z klas będzie dawała dostęp do unikalnych umiejętności. System ten będzie wykorzystywał znany zestaw zasad Fuzion wykorzystywany również przez Cyberpunk 2020.

Gracie czasem w planszówki? Chińczyk się nie liczy.

Źródło: rtalsoriangames

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię