Strona głównaEsportPatitek pierwszym Polakiem w dywizji Valorant G2 Esports

Patitek pierwszym Polakiem w dywizji Valorant G2 Esports

Patryk “Patitek” Fabrowski został właśnie ogłoszony pierwszym zawodnikiem powstającej właśnie dywizji Valorant w G2 Esports. To 1. od dłuższego czasu Polak, którego zakontraktowała tak znana, zagraniczna organizacja.

Patitek już kilka tygodni temu ogłosił, że jego kariera zawodnicza będzie związana z Valorantem. Polski zawodnik w trakcie swojej kariery reprezentował takie organizacje jak Venatores, X-kom Team (nie mylić z x-kom AGO) oraz Izako Boars. Z tą ostatnią sięgnął między innymi po główne trofeum Polskiej Ligi Esportowej w Dywizji Mistrzowskiej. Jednak ze względu na otrzymanego niegdyś – jeszcze przed startem zawodowej kariery – vac-bana, nie miał większych szans na grę w turniejach Valve na wyższym szczeblu.

Zobacz: Valorant – premiera trybu rankingowego opóźniona

Zapewne ten fakt był jednym z powodów tego, że Patitek zwrócił swoją uwagę ku nowej grze Riot Games. Jak widać od momentu ogłoszenia tej decyzji sprawy potoczyły się niezwykle szybko, bo już dzisiaj na oficjalnym koncie G2 na Twitterze pojawiła się informacja, że to właśnie jej barwy będzie reprezentował Patryk.

Trzeba chyba przyznać, że hiszpańska organizacja dobrze czuje się współpracując z Polakami, bo zanim w jej szeregach pojawił się Patitek, od kilku lat z powodzeniem jej trykot ubiera inny nasz rodak – Marcin “Jankos” Jankowski, rywalizujący w dywizji League of Legends.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię