Strona głównaWiadomościPewDiePie zacznie streamować na Twitchu! Transmisje w każdą niedzielę

PewDiePie zacznie streamować na Twitchu! Transmisje w każdą niedzielę

Najpopularniejszy YouTuber na świecie – Felix „PewDiePie” Kjellberg, ogłosił, że zaczyna także streamować na Twitchu. Strumyki mają odbywać się regularnie, w każda niedzielę.

PewDiePie to aktualnie najpopularniejszy YouTuber na świecie. Może pochwalić się ponad 54 mln subskrybentów. Ostatnio nie ma jednak najlepszej passy. Współpracę ze Szwedem zakończył między innymi Disney, któremu nie spodobały się – rzekome – antysemickie pomysły YouTubera. Pomimo tego za PewDiePiem stanęli jego widzowie, więc Felix radzi sobie całkiem nieźle. Teraz ogłosił, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o streamowanie na Twitchu.

YouTuber w opublikowanym filmie podkreślił, że strumieniowanie gier jest czymś, co zawsze chciał robić, ale dopiero teraz odważył się na taki krok. Przy okazji zapewnił, że nie zapomni o swoim kanale na YouTubie, który cały czas będzie aktualizowany o nowe filmy. Zaskakujące jest natomiast to, że na Twitchu streamy nie będą się odbywać pod nazwą PewDiePie, a nową marką – Netglow. Strumyki mają odbywać się regularnie, co każdą niedzielę. Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów. Nie wiemy, na jakich grach Szwed zamierza się skupić, czy może każda transmisja będzie inna.

Wejście PewDiePie’a na Twitcha to z pewnością duży krok dla niego samego, jak i całej platformy. Felix ma szansą przyciągnąć ogromną rzeszę użytkowników, którzy wcześniej nie interesowali się streamami. Z drugiej strony, wśród jego subskrybentów takie osoby to na pewno mniejszość. Ale nawet 10 procent z 54 mln to przecież ogromna liczba użytkowników. Nawet jeśli części z nich zostanie na platformie na dłużej, a z czasem odkryje też innych twórców, to będzie to sporym sukcesem.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię