Strona głównaWiadomościPhantoml0rd pozywa Twitcha z powodu bana w 2016 roku

Phantoml0rd pozywa Twitcha z powodu bana w 2016 roku

Jeden z najbardziej znanych streamerów w historii Twitcha – Phantoml0rd – postanowił pozwać serwis z powodu bana, który został nałożony na jego konto w 2016 roku. Wierzy on, że w ten sposób została złamana umowa partnerska między nim, a platformą.

Swego czasu James ‘Phatoml0rd’ Varga był jednym z najpopularniejszych streamerów na Twitchu. Jego kanał był oglądany przez tysiące użytkowników na całym świecie. Wszystko zmieniło się w 2016 roku, gdy dziennikarz esportowy Richard Lewis ujawnił skandal związany ze stronami do obstawiania skinami. Okazało się, że Phantoml0rd oszukiwał swoich widzów. Streamer miał jprawdopodobnie udziały w jednej z takich stron – CSGOShuffle, o czym w żaden sposób nie informował. Jednocześnie promował serwis na wielu swoich materiałach, gdzie zaskakująco często udawało mu się wygrywać niezłe skiny. Po ujawnieniu afery Phantoml0rd został zbanowany na Twitchu.

Teraz sprawa wraca ze zdwojoną siłą. Po ponad 1,5 roku od tych wydarzeń streamer postanowił pozwać Twitcha. James Varga wierzy, że serwis złamał umowę między nimi, narażając go na spore straty. Pozew został złożony 14 lutego w sądzie w Kalifornii. W piśmie Phatoml0rd zapewnia, że wszystkie oskarżenia były bezpodstawne i nigdy nie otrzymał okazji, aby na nie odpowiedzieć. Poza tym pracownicy Twitcha mieli wielokrotnie zapewniać go, że jego materiały nie łamią regulaminu serwisu. Wreszcie w umowie znajduje się zapis, według którego streamer – w razie łamania regulaminu – musi zostać o tym poinformowany, a następnie ma 30 dni na poprawę. Do tego w tej sytuacji nie doszło. Phantoml0rd został od razu zbanowany, a Twitch odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Streamer zapomina tylko o jednej kwestii. Dokładnie 14 lipca 2016 roku Twitch wyraźnie poinformował wszystkich użytkowników, że każde działanie niezgodne z regulaminem Valve będzie wiązało się z banem. A Valve nie pozwala między innymi na wykorzystywanie swojego API w serwisach hazardowych, co Phantoml0rd robił. James Varga została zbanowany 5 dni później, czyli 19 lipca 2016 roku. Czy w związku z tym ma szansę wygrać batalię sądową? Sam jestem tego niezwykle ciekawy. 

Źródło: Dot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię